Jordānijas karalis Abdulla II uzrunā Eiropas Parlamenta deputātus 

 
 

Kopīgot šo lapu: 

Jordānijas karalis Abdulla II uzrunā Eiropas Parlamenta deputātus.  

Trešdien, 15. janvārī, Jordānijas karalis apmeklēja Eiropas Parlamentu Strasbūrā. Uzrunājot EP deputātus, karalis atzīmēja, cik svarīgi ir nodrošināt mieru Tuvajos Austrumos.

"To, kas notiek Tuvajos Austrumos, savā veidā var izjust visā pasaulē," sacīja Jordānijas karalis Abdulla II bin al-Huseins (Abdullah II ibn al-Hussein). Karalis atzīmēja stabilitātes nozīmi Tuvajos Austrumos, norādot uz konfliktu potenciālajām nopietnajām sekām reģionā. Šī bija karaļa Abdulla II sestā vizīte Eiropas Parlamentā. Iepriekšējās oficiālās vizītes notika 2002., 2007., 2012., 2013. un 2015. gadā.

Uzrunājot EP deputātus, karalis Abdulla II pieminēja Izraēlas un Palestīnas konfliktu, neseno saspīlējumu starp Irānu un ASV, Sīrijas krīzi un situāciju Lībijā, kā arī to, cik svarīgi ir jauniešiem, kas dzīvo reģionā, sniegt iespējas un cerību.

“Mans tēvs, [Jordānijas] karalis Huseins, man iemācīja, ka miera veidošana vienmēr ir grūtākais, bet nozīmīgākais ceļš. Un grūto ceļu vislabāk ir iet kopā ar draugiem. Tādiem draugiem kā jūs un Eiropas cilvēki, lai kopā mēs sasniegtu nākotni, uz kuru tiecas mūsu tautas, un kuru viņi un visa mūsu pasaule ir pelnījusi,” uzsvēra karalis.

Atbildē uz karaļa Abdulla II uzrunu, EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli sacīja: “Es uzskatu, ka šī gada sākuma notikumi uzsver to darbu nozīmi, kas mums vēl ir jāpaveic kopā.”