Aicina cīnīties pret negodīgumu sportā un fanu vardarbību 

Paziņojumi presei 
Plenārsesija 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

Vajadzīga saskaņotāka ES rīcība, lai cīnītos pret dopinga lietošanu sportā, vardarbību sporta spēļu skatītāju rindās, iepriekšēju vienošanos par sacensību iznākumu un citiem negodīgiem sportistu aģentu darījumiem, Eiropas Parlaments uzsver ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā.

Deputāts Santjago Fisass Aiksela (EPP, Spānija), kurš sagatavoja Parlamenta rezolūciju, debatēs pirms balsošanas uzsvēra, ka līdz ar Lisabonas līgumu stājies spēkā tiesiskais pamats, kas ļauj sakārtot sporta nozari, proti, 165. pants.


Huligānisku fanu "melnais saraksts"


Parlaments aicina izveidot Eiropas Reģistru, kurā iekļauti sporta līdzjutēji, kas izturējušies vardarbīgi vai diskriminējoši, un neļaut viņiem apmeklēt starptautiskās sacensības Eiropas dalībvalstu stadionos. Deputāti aicina dalībvalstis un nacionālās sporta iestādes risināt arī pret sportistiem vērstas homofobijas un rasisma problēmu.


Jākriminalizē dopinga lietošana


Deputāti uzskata, ka nelegālu dopinga vielu tirdzniecība sportā jāuzskata par nodarījumu, kas līdzvērtīgs narkotiku tirdzniecībai. Lai novērstu gadījumus, kad notiek iepriekšēja vienošanās par sacensību iznākumu, kā arī naudas atmazgāšana un nelikumīgas derības, deputāti aicina ikvienu krāpšanos sportā uzskatīt par noziedzīgu nodarījumu un ieviest licencēšanas sistēmu derību pakalpojumu sniedzējiem.


Sportistu aģentu kontrole


Deputāti rezolūcijā norāda, ka sporta aģentu profesija ir jāreglamentē kā profesionāla darbība un jāievieš Eiropas licencēšanas un reģistrācijas sistēma aģentiem, kā arī aģentu rīcības kodekss un sankciju mehānisms. Parlaments ierosina sporta federācijām veidot publiski nepieejamu Eiropas sporta aģentu reģistru, kurā šie aģenti norādītu spēlētājus, kurus viņi pārstāv, kā arī uzskata, ka sportistu pārcelšanas gadījumā aģentam atalgojums ir jāsaņem pa daļām tā līguma darbības laikā, kuru sportists ir noslēdzis pārcelšanas dēļ.