Lauksaimniecības tirgus krīze: ar €500 miljoniem nepietiks, saka EP deputāti 

Paziņojumi presei 
Plenārsesija 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

Komisijas pagājušonedēļ ierosinātā €500 miljonus vērtā palīdzības pakete gaļas un piena ražotāju atbalstam ir “solis pareizajā virzienā”, bet ar to var nepietikt, lai zemnieki, kurus skāris cenu kritums, varētu atgūt stabilitāti, EP deputāti teica lauksaimniecības komisāram Filam Hoganam trešdienas vakara debatēs. Krīzes stabilizācijas instrumenti ir jāpilnveido, jāstiprina zemnieku pozīcijas pārtikas piegādes ķēdē, un nekavējoties palielināt intervences cenas, pieprasīja EP deputāti.

Reaģējot uz ES lauksaimniecības ministru neoficiālo tikšanos pirmdien, daudzi EP deputāti pieprasīja jaunus tirgus pasākumus līdzsvara atgūšanai un vairāk atbalsta zemniekiem jaunu noieta tirgu atrašanai.


Vairāki deputāti pašreizējā krīzē vainoja uz tirgu interesēm vērsto politiku un aicināja izveidot instrumentus piedāvājuma pārvaldībai, īpaši piena nozarē. Citi pieprasīja strukturālas reformas, kas vienkāršotu kopējo lauksaimniecības politiku un palielinātu ES lauksaimnieku konkurētspēju pasaules tirgū. Daži arī aicināja ieguldīt piena nozarē 900 miljonus eiro, ko ieņēma, iekasējot papildu piena nodevu no zemniekiem, kas neiekļāvās piena ražošanas kvotās (pēc piena kvotu sistēmas, ko pārtrauca 2015.gada aprīlī).


Debašu videoierakstu var noskatīties šeit.