Galīgais balsojums par Eiropas Solidaritātes korpusu 

Paziņojumi presei 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

  • Brīvprātīgā darba iespējas visā Eiropā 18 līdz 30 gadus veciem jauniešiem 
  • 375,6 miljoni eiro projektu atbalstam vides, izglītības, imigrantu integrācijas un citās jomās 
Solidaritātes korpuss dos jauniešiem iespēju iesaistīties brīvprātīga vai apmaksāta darba aktivātēs visā Eiropā © Eiropas Savienība  

Deputātiem galīgajā balsojumā dodot zaļo gaismu, jauniešiem pavērta iespēja brīvprātīgi iesaistīties vai strādāt projektos visā ES.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers 2016. gada septembrī ikgadējā uzrunā par situāciju ES nāca klajā ar iniciatīvu izveidot Solidaritātes korpusu, un tagad tam noteikts tiesiskais regulējums. Jauni cilvēki var iesaistīties ar solidaritāti saistītās aktivitātēs tādās jomās kā izglītība, veselība, vides aizsardzība, patvēruma meklētāju uzņemšana u.c.

375,6 miljoni eiro solidaritātes un brīvprātīgā darba atbalstam

No 2018. līdz 2020. gadam programmai atvēlēti 375,6 miljoni eiro. 90% līdzekļu paredzēti brīvprātīgā darba atbalstam, bet 10% profesionālajam programmas atzaram. Eiropas Komisija piedāvājusi nākamajā ES daudzgadu budžetā no 2021. līdz 2027. gadam programmas īstenošanai piešķirt 1,26 miljardus eiro.

Lai piedalītos, jāreģistrējas

Lai iesaistītos programmas aktivitātēs, interesentiem jāreģistrējas un jāizvēlas iepriekš apstiprinātu organizāciju projekti. Kā organizācijas, tā interesenti var reģistrēties īpaši izveidotā portālā.

Tā kā iniciatīva tika izziņota 2016. gadā, vairāk nekā 70 000 cilvēku jau reģistrējušies, un teju 7000 piedalījušies programmas aktivitātēs (Eiropas Komisijas statistika, 2018. gada jūnijs).

Deputāti balsojumā atbalstīja programmas pielāgošanu jauniešiem, kam ir mazāk iespēju nekā citiem - cilvēkiem ar invaliditāti, izolētu kopienu pārstāvjiem, jauniešiem ar mācīšanās traucējumiem. Dalībvalstīm un Eiropas Komisijai jāizstrādā tieši viņiem paredzēti piedāvājumi.

Reģistrēties iespējams no 17 gadu vecuma, bet, uzsākot dalību programmā, dalībniekiem jābūt 18 - 30 gadus veciem.

Novērst jauniešu ekspluatāciju

Deputāti balsojumā noteica skaidru brīvprātīgo aktivitāšu un darba piedāvājumu nodalījumu, lai novērstu jauniešu brīvprātīgā darba izmantošanu gadījumos, kad būtu pieejamas arī apmaksātas darbavietas. Dalība brīvprātīgā darba projektos nedrīkstēs ilgt vairāk nekā 12 mēnešus. Apmaksāta darba līgumi būs jāslēdz vismaz uz trīs mēnešiem.

Visās iesaistītajām organizācijām būs nepieciešama “kvalitātes zīme”, kas apliecinās, ka tās spēj piedāvāt augstvērtīgas brīvprātīgā darba iespējas. Šo zīmi būs iespējams anulēt, un tā negarantēs automātisku finansējuma piešķiršanu.

Parlaments likumu pieņēma ar 519 balsīm pret 132, 32 deputātiem atturoties.

Citāts

EP ziņotāja Helga Trüpel (Zaļie/EFA, Vācija) sacīja: “Eiropas Solidaritātes korpuss jauniešiem sniedz plašākas brīvprātīga darba iespējas Eiropā. Šai programmai jāstiprina solidaritāte, jāsniedz izaugsmes iespējas jauniem cilvēkiem un jāpiedāvā atbalsts kopienām ES un ārpus tās robežām. Es priecājos, ka esam spērusi šo soli solidaritātes un jauniešu labā.”