EP Dafnes Karuanas Galicijas nāves gadadienā aizsāk viņas vārdā nosauktu balvu žurnālistikā 

Paziņojumi presei 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

Pieminot maltiešu pētniecisko žurnālisti viņas slepkavības trešajā gadadienā, jaunā balva cildinās žurnālistu darbu, EP aizsāk balvu, kas atspoguļo ES principus un vērtības.

Balvas atklāšana notiks tiešsaistē piektdien, 16. oktobrī, plkst. 13.30-14.00 pēc Latvijas laika, Eiropas Parlamenta (EP) “Facebook” lapā. To vadīs Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja vietniece Heidi Hautala (Eiropas Zaļā partija, Somija) un deputāts Dāvids Kasa (ETP, Malta). No Maltas viņiem pievienosies nogalinātās žurnālistes dēls Endrjū Karuana Galicija.


Runātāji tiešsaistē atbildēs arī uz auditorijas jautājumiem.


Izcila ES žurnālistu darba godināšana


Balvas mērķis ir godināt izcilu žurnālistu darbu, kas atspoguļo Eiropas Cilvēktiesību hartā ierakstītos ES principus un vērtības. EP uzskata, ka aizstāvēt preses un sevišķi pētniecisko žurnālistu brīvību viņu pienākumu veikšanas laikā visā pasaulē ir demokrātiskas sabiedrības interesēs.


Lai arī balvu nodibinājis un atbalsta Parlaments, to pārvaldīs neatkarīgs, ES bāzēts mediju partneris, lai tādējādi nodrošinātu balvas un mediju darba neatkarību.


Nākamie soļi

EP līdz 2020. gada beigām izsludinās konkursu, lai izraudzītos mediju partneri, kura pienākumos būs detalizēti balvas kritēriji un žūrijas locekļu izvēlēšanās.


Balvas kandidātu pieteikšana tiks sākta ap 2021. gada 3. maiju – Pasaules preses brīvības dienu. Gadskārtējā balvas pasniegšanas ceremonija notiks ap Dafnes Karuanas Galīcijas nāves gadadienu.


Fons


Dafne Karuana Galīcija bija maltiešu pretkorupcijas pētnieciskā žurnāliste un blogere, kas gāja bojā automašīnas sprādzienā 2017. gada 16. oktrobrī. Viņa nodarbojās ar pētniecisko žurnālistiku, galveno uzmanību pievēršot korupcijai valdībā, pētot naudas atmazgāšanu un organizēto noziedzību.

Kontakti: