EP deputāti kritizē Žuzepa Borela vizīti Krievijā 

Paziņojumi presei 
Plenārsesija 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

Foto: daudzi EP deputāti otrdienas debatēs kritizēja Žuzepu Borelu par viņā vizīti Maskavā  

Žuzepam Borelam nevajadzēja braukt uz Maskavu, norādīja daudzi EP deputāti, kritizējot Padomi par tās nespēju reaģēt uz Krievijas agresīvo politiku.

Plenārsēdes debatēs par pašreizējo stāvokli Krievijā ar ES ārpolitikas vadītāju Žuzepu Borelu daži deputāti aizstāvēja, tomēr daudzi citi nosodīja viņa neseno vizīti Maskavā. EP deputāti uzsvēra, laiks vizītei bija nepiemērots ‑ saistībā ar to, ka pastāvīgi pasliktinās ES un Krievijas attiecības, turpinās Krievijas agresija Ukrainā, notiek represijas pret protestētājiem, no valsts tiek izraidīti ES diplomāti, kā arī saistībā ar valsts izlūkdienestu mēģinājumiem nogalināt opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju un viņa ieslodzīšanu.

Borels savā atklāšanas uzrunā skaidroja, ka viņš devies uz Maskavu, lai ar diplomātiskiem līdzekļiem pārbaudītu, vai Krievijas valdība ir ieinteresēta risināt domstarpības un novērst ES un Krievijas attiecību pasliktināšanos. Krievijas reakcija uz vizīti liecina par pretējo, viņš secināja.

Krievijas mēģinājumi kritizēt ES

Daudzi EP deputāti uzsvēra, ka Krievijas valdība nav ieinteresēta mainīt ES un Krievijas attiecību negatīvās tendences, ja Eiropas Savienība turpinās runāt par cilvēktiesību un tiesiskuma problēmām Krievijā. Viņi arī asi kritizēja Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova izturēšanos un attieksmi pret ES un Žuzepu Borelu tikšanās laikā un preses konferencē, kas tika izmantota, lai kritizētu Eiropas Savienību.


EP deputāti arī norādīja uz ES dalībvalstu nespēju Padomē pieņemt stingrākas sankcijas pret Krieviju. Daži pauda kritiku arī konkrētām ES dalībvalstīm par to, ka tās pienācīgi nav reaģējušas uz ES un Krievijas attiecību pasliktināšanos, piemēram, attiecībā uz cauruļvada Nord Stream II izbūvi.


Debates pilnā apjomā var noklausīties šeit. (09.02.2021)


Individuālas uzrunas:

Žuzeps Borels, ES augstais pārstāvis ārlietās un Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietnieks

Mihaēls Gālers (EPP, Vācija)

Kati PIRI (S&D, Nīderlande)

Dačjans Čološš (Renew Europe, Rumānija)

Terijs Mariani (ID, Francija)

Sergejs Lagodinskis (Greens/EFA, Vācija)

Anna Fotiga (ECR, Polija)

Klēra Deilija (The Left group, Īrija)