Holodomors: Eiropas Parlaments atzīst masveida mērdēšanu Ukrainā par genocīdu 

Paziņojumi presei 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

  • Pašreizējie Krievijas noziegumi Ukrainā ir vēstures atkārtošanās 
  • Aicinājums visām valstīm un organizācijām atzīt holodomoru par genocīdu 
  • Krievijas režīms manipulē ar vēsturisko atmiņu pašsaglabāšanās nolūkos  

EP deputāti pauž nožēlu par to, ka 90 gadus pēc holodomora Krievija atkal pastrādā briesmīgus noziegumus pret Ukrainas tautu.

Ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā Eiropas Parlamets atzīst, ka holodomors — ar padomju režīma apzinātu politiku mākslīgi izraisītais bads Ukrainā 1932. un 1933. gadā — ir genocīds pret Ukrainas tautu. EP deputāti nosoda šo rīcību, kuras rezultātā gāja bojā miljoniem ukraiņu, un aicina visas valstis un organizācijas, kas to vēl nav atzinušas holodomoru par genocīdu, to izdarīt.

Vēsture atkārtojas

Parlaments norāda, ka totalitārā padomju režīma reabilitēšana un slavināšana un Staļina kulta atdzimšana Krievijā ir kulminējusi ar to, ka mūsdienu Krievija kļuvusi par valsti, kas atbalsta terorismu. EP deputāti nosoda briesmīgos Krievijas noziegumus pret Ukrainas tautu, piemēram, ziemas laikā mērķtiecīgi iznīcinot Ukrainas civilo energoinfrastruktūru.

Norādot uz saistību ar padomju laikiem, rezolūcijā EP deputāti nosoda to, ka Krievijas pašreizējais režīms pārkāpj Ukrains suverenitāti un teritoriālo integritāti un mēģina likvidēt Ukrainu kā nacionālu valsti un iznīcināt tās tautas identitāti un kultūru. Viņi turklāt norāda, ka notiekošais karš pret Ukrainu ir radījis pasaules mēroga pārtikas krīzi, Krievijai iznīcinot un izlaupot Ukrainas graudu noliktavas un apgrūtinot Ukrainas graudu eksportu uz pasaules vistrūcīgākajām valstīm.

EP deputāti arī aicina ES dalībvalstis un trešās valstis veicināt informētību par holodomoru un citiem padomju režīma pastrādātajiem noziegumiem. Viņi nosoda pašreizējā Krievijas režīma manipulēšanu ar vēsturisko atmiņu un aicina Krievijas Federāciju kā Padomju Savienības galveno pēcteci oficiāli atzīt holodomoru un atvainoties par šiem noziegumiem.

Rezolūcija pilnībā izlasāma šeit. Tā tika pieņemta ar 507 balsīm par, 12 pret un 17 atturoties.