Eiropas diena: pirms Eiropas vēlēšanām visā ES izgaismos nozīmīgas ēkas un kultūras pieminekļus 

Paziņojumi presei 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

Vairāk nekā 60 pilsētās visā Eiropā īpaši izgaismotas ēkas un kultūras pieminekļi aicinās cilvēkus piedalīties pēc mēneša gaidāmajā Eiropas vēlēšanās.

Triumfa arka Parīzē, Kolizejs Romā un Lielais laukums Briselē ir daži no pieminekļiem visā ES, kas tiks izgaismoti, lai atzīmētu Eiropas dienu 9. maijā un vienu mēnesi pirms Eiropas vēlēšanām. No trešdienas, 8. maija, līdz ceturtdienai, 9. maijam, uz pieminekļiem būs redzams vēlēšanu kampaņas sauklis “Balso! Neļauj citiem lemt tavā vietā.” vai Eiropas karogs.

Starp izgaismotajām ēkām un pieminekļiem būs Semjuela Beketa tilts un parlamenta ēka Dublinā, Viļņas rātsnams, prezidenta pils Bratislavā, parlamenta ēka Bukarestē un citi.

Izgaismojot ēkas, Eiropas Parlaments un valstu un pašvaldību iestādes kopīgi uzsver Eiropas vēlēšanu nozīmi. Vēlēšanas visās ES dalībvalstīs notiks no 6. līdz 9. jūnijam, Latvijā - 8. jūnijā. Eiropas diena 9. maijā ir ne tikai piemiņas diena, bet arī iemesls domāt par mūsu kopīgo nākotni. Vēlēšanu tuvums šogad šo dienu padara vēl nozīmīgāku.

Eiropas diena, ko ik gadu atzīmē 9. maijā, ir veltīta mieram un vienotībai Eiropā. Šajā datumā atzīmē vēsturiskās Šūmana deklarācijas gadskārtu. Robērs Šūmans savā deklarācijā izklāstīja ideju, kā Eiropā iedibināt jauna veida politisko sadarbību, kas karadarbību starp Eiropas nācijām padarītu neiedomājamu. Šūmana priekšlikumu uzskata par pašreizējās Eiropas Savienības pirmsākumu.

Izgaismoto pieminekļu sarakstu var apskatīt šeit. Pēc pasākuma būs pieejami videoieraksti un fotogrāfijas.

Plašāku informāciju par Eiropas Parlamenta vēlēšanām un EP aktivitātēm, kā arī tā lomu meklējiet Eiropas Parlamenta vēlēšanu ceļvedī presei.