Notiks Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu Eirovīzijas debates 

Paziņojumi presei 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amata kandidātu Eirovīzijas debates notiks ceturtdien, 23. maijā, no 15.00 līdz 16.45 Eiropas Parlamenta plenārsēžu zālē Briselē.

Debates organizē Eiropas Raidorganizāciju apvienība (EBU) sadarbībā ar Eiropas Parlamentu un Eiropas politiskajām partijām.

EBU izziņojusi Eiropas Komisijas priekšsēdētaja amata kandidātus, kuri apstiprinājuši savu dalību debatēs 23. maijā:


Kandidāti runās angļu valodā, un tiks nodrošināts tulkojums 24 ES oficiālajās valodās.

Debates vadīs Martins Rezničeks (Čehijas TV) un Annelīze Beka (VRT, Beļģija).

Kandidāti diskutēs par sešām tēmām. Jautājumus uzdos klausītāji plenārsēžu zālē, skatītāji no ES galvaspilsētām, abi debašu vadītāji, un tos varēs uzdot arī sociālajos tīklos. Moderatori kandidātiem uzdos arī individuālus jautājumus - tas būs šo debašu jaunievedums.

Sabiedriskie plašsaziņas līdzekļi sadarbībā ar Eiropas Parlamenta birojiem dalībvalstīs organizēs īpašus pasākumus, kuros debates varēs vērot tiešraidē visā ES.

Ceturtdien, 16. maijā, plašsaziņas līdzekļi aicināti piedalīties EBU rīkotajā izlozē Eiropas Parlamentā Briselē (Agora TV studija, blakus 3. stāva VoxBox, Spinelli ēkā, plkst. 16.00). EBU pārstāvji noteiks kandidātu izvietojumu uz skatuves, kā arī pirmo runātāju par katru no tēmām un individuālo jautājumu secību.

Debašu tēmas un noteikumu skaidrojums tiks paziņoti 16. maijā.


Kā sekot līdzi Eirovīzijas debatēm

23. maija debates tiks pārraidītas tiešraidē, un tās varēs vērot EbS (ar dalībnieku vārdiem uz ekrāna). EbS+ būs pieejama debašu “tīrā versija”, bet tikai ziņu montāžai, ne tiešraidei. (saite). Debates būs pieejamas arī Eiropas Parlamenta tīmekļvietnē (Multimediju centrā) un EBU tīmekļvietnē. Debašu laikā nebūs reklāmas paužu. Individuāla filmēšana plenārsēžu zālē nebūs atļauta.

Debatēm beidzoties, EP Multimediju centrs nodrošinās arī ierakstu ar tulkojumu starptautiskajā zīmju valodā un pēc pieprasījuma arī versijas ar subtitriem visās ES oficiālajās valodās. Šie faili tiks piegādāti līdz 19.00. Ja rodas interese par šādu formātu, lūgums rakstīt uz AVNewsDesk@europarl.europa.eu.

Kandidāti pie Eiropas Parlamenta protokola ieejas ieradīsies aptuveni 12.45, un ierašanos būs iespējams filmēt. Preses brīfingi pēc pasākuma tiks organizēti netālu no sēžu zāles. Gan ierašanās, gan preses brīfingi tiks translēti tiešraidē EbS un Multimediju centrā.


Akreditācija un piekļuve Eirovīzijas debatēm

Visiem ES iestāžu akreditētajiem plašsaziņas līdzekļiem un EP ikgadējo mediju caurlaižu īpašniekiem, uzrādot caurlaides, tiks sniegta piekļuve debatēm Eiropas Parlamentā bez nepieciešamības lūgt atsevišķu akreditāciju.

Pārējiem žurnālistiem, kuri vēlas apmeklēt debates, būs jāiesniedz īstermiņa mediju piekļuves pieteikums, izmantojot tiešsaistes akreditācijas sistēmu (JOUREG). Tiem, kam jau izsniegta EP mediju caurlaides karte, tā tiks aktivizēta attālināti pēc apstiprināšanas reģistrācijas portālā. Pārējie karti varēs saņemt Eiropas Parlamenta akreditācijas centrā (Esplanade Solidarność, birojs 01F035) pēc pieprasījuma apstrādes JOUREG sistēmā.

Mediji varēs sekot līdzi debatēm no ierobežota skaita sēdvietu, kas rezervētas preses pārstāvjiem plenārsēžu zāles aizmugurē. Vietu auditorijā var rezervēt, izmantojot šo saiti, līdz ceturtdienai, 16. maijam.

Ja vēlaties rezervēt citus audiovizuālos pakalpojumus un aprīkojumu debatēm, lūgums sūtīt e-pastu uz bookingsee2024@europarl.europa.eu līdz ceturtdienai, 16. maijam.

Ap 13.45 plenārsēžu zālē būs iespējams uzņemt foto.


Piekļuve autostāvvietai Eirovīzijas debašu dienā

Medijiem, kuriem nepieciešama vieta EP autostāvvietā, dažas dienas pirms pasākuma tā jārezervē, izmantojot IZIX APP. Ja žurnālistiem nav attiecīgās lietotnes, to iespējams pieprasīt, rakstot uz book.your.parking@europarl.europa.eu.