Eiropas Parlamenta 2024. gada vēlēšanas: jaunā sasaukuma deputātu vietu prognoze 

Paziņojumi presei 
 
 

Kopīgot šo lapu: 

Jaunā Parlamenta sastāva prognoze, kas balstīta uz provizoriskiem rezultātiem 23 dalībvalstīs un aplēsēm no pārējām četrām valstīm (saskaņā ar līdz plkst. 00.17 (CET) paziņotajiem datiem).

Jaunā sasaukuma deputātu vietu prognoze  

Augstāk redzamās prognozes pamatā ir

- provizoriskie rezultāti no 23 dalībvalstīm: Austrija, Bulgārija, Beļģija, Čehija, Dānija, Grieķija, Igaunija, Horvātija, Kipra, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Somija, Spānija, Ungārijas, Vācija, Zviedrija;

- aplēses un priekšvēlēšanu dati no Francijas, Īrijas, Itālijas, Polijas.

Provizoriskie dati liecina, ka vēlētāju aktivitāte visā ES ir aptuveni 51 %.

Prognozes par Parlamenta sastāvu ir balstītas uz aizejošā Parlamenta struktūru un tā politiskajām grupām. Tas neizslēdz to, ka politisko grupu struktūra nākamājā Parlamenta sastāvā varētu mainīties (tiks precizēts konstitutīvajā sesijā).

Dalībvalstu partijas, kurām nav oficiālās piederības pašreizējās Parlamenta grupās, un kuras pašreizējā Parlamentā neietilpst NI (pie politiskajām partijām nepiederošo deputātu) grupā, ir iekļautas kategorijā “Citi”.

Prognozes par vietu skaitu turpinās atjaunināt un publicēt tīmekļa vietnē https://results.elections.europa.eu/lv/.

Vietnē https://results.elections.europa.eu/lv/ jūs atradīsiet arī ikvienas dalībvalsts rezultātus, ievēlēto dalībvalstu deputātu vietu sadalījumu pa politiskajām grupām, sadalījumu pa nacionālajām partijām, kā arī vēlētāju aktivitāti. Tur var arī salīdzināt rezultātus, izvērtēt balsu vairākumus (koalīcijas) vai izveidot savu logrīku.