Tijdschema: hoorzittingen met de kandidaat-commissarissen in het Parlement 

 
 
De kandidaten worden tijdens openbare hoorzittingen in het Europees Parlement beoordeeld door de leden van het Europees Parlement  

Tijdens de openbare hoorzittingen (30 september t/m 14 november), bepalen parlementaire commissies of de kandidaat-commissarissen geschikt zijn voor de hen toegewezen posten.

De agenda van de hoorzittingen is op 19 september goedgekeurd door de Conferentie van voorzitters, die bestaat uit de Voorzitter van het Europees Parlement, David Sassoli, en de fractievoorzitters:


Commissaris

Toegewezen portefeuille

Bevoegde commissies

Medeverantwoordelijke commissies

Maandag 30 september

14.30 - 17.30

Maroš Šefčovič (Slowakije)

Interinstitutionele betrekkingen en prognoses

Constitutionele zaken / Juridische zaken

Verzoekschriften / Industrie, onderzoek en energie

18.30 - 21.30

Phil Hogan (Ierland)

Handel

Internationale handel

Mariya Gabriel (Bulgarije)

Innovatie en jeugd

Industrie, onderzoek en energie / Cultuur en onderwijs

Dinsdag 1 oktober

9.00 - 12.00

Nicolas Schmit (Luxemburg)

Banen

Werkgelegenheid en sociale zaken

Economische en monetaire zaken

Jutta Urpilainen (Finland)

Internationale partnerschappen

Ontwikkelingssamenwerking

14.30 - 17.30

Janusz Wojciechowski (Polen)

Landbouw

Landbouw en plattelandsontwikkeling

Milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid

Ylva Johansson (Zweden)

Binnenlandse zaken

Burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken

18.30 - 21.30

Stella Kyriakides (Cyprus)

Gezondheid

Milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid

Landbouw en plattelandsontwikkeling

Woensdag 2 oktober

9.00 - 12.00

Didier Reynders (België)

Justitie

Burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken / Juridische zaken

Interne markt en consumentenbescherming

14.30 - 17.30

Helena Dalli (Malta)

Gelijkheid

Rechten van de vrouw en gendergelijkheid / Werkgelegenheid en sociale zaken

Burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken

Sylvie Goulard (Frankrijk)

Interne markt

Interne markt en consumentenbescher-ming / Industrie, onderzoek en energie

Juridische zaken / Cultuur en onderwijs

18.30 - 21.30

Elisa Ferreira (Portugal)

Cohesie en hervormingen

Regionale ontwikkeling

Begroting / Economische en monetaire zaken

Janez Lenarčič (Slovenië)

Crisisbeheer

Ontwikkelingssamen-werking

Milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid

Donderdag 3 oktober

9.00 - 12.00

Paolo Gentiloni (Italië)

Economie

Economische en monetaire zaken

Begroting / Werkgelegenheid en sociale zaken

Kadri Simson (Estland)

Energie

Industrie, onderzoek en energie

Milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid

14.30 - 17.30

Virginijus Sinkevičius (Litouwen)

Milieu en oceanen

Visserij / Milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid

Johannes Hahn (Oostenrijk)

Begroting en administratie

Begroting / Begrotingscontrole

Juridische zaken

18.30 - 21.30

Margaritis Schinas (Griekenland)

Bescherming van onze Europese levenswijze

Burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken / Cultuur en onderwijs

Werkgelegenheid en sociale zaken

Dubravka Šuica (Kroatië)

Democratie en demografie

Constitutionele zaken

Werkgelegenheid en sociale zaken

Maandag 7 oktober

14.30 - 17.30

Věra Jourová (Tsjechië)

Waarden en transparantie

Constitutionele zaken / Burgerlijke vrijheden, justitie en binnenlandse zaken

Juridische zaken

Josep Borrell (Spanje)

Hoofd buitenlands beleid van de EU

Buitenlandse zaken

Dinsdag 8 oktober

9.00 - 12.00

Valdis Dombrovskis (Letland)

Financiële diensten

Economische en monetaire zaken / Werkgelegenheid en sociale zaken

Begroting

14.30 - 17.30

Margrethe Vestager (Denemarken)

Mededinging

Industrie, onderzoek en energie / Interne markt en consumentenbescher-ming / Economische en monetaire zaken

Juridische zaken

18.30 - 21.30

Frans Timmermans (Nederland)

European Green Deal

Milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid

Industrie, onderzoek en energie / Vervoer

Donderdag 14 november

8.00 – 11.00

Olivér Várhelyi (Hongarije)

Nabuurschap en uitbreiding

Buitenlandse zaken

13.00 – 16.00

Thierry Breton (Frankrijk)

Interne markt

Interne markt en consumentenbescherming: industrie, onderzoek en energie

Cultuur en onderwijs / Juridische zaken

13.00 – 16.00

Adina-Ioana Vălean (Roemenië)

Vervoer

Vervoer en tourisme

Milieubeheer, volksgezondheid en voedselveiligheid


De nieuwgekozen Commissievoorzitter, Ursula von der Leyen, heeft op 10 september de portefeuilles van het voorgestelde college van commissarissen bekendgemaakt.

De kandidaten zijn voorgedragen door de nieuwe Commissievoorzitter en de nationale regeringen. Alvorens het Europees Parlement kan stemmen over de Commissie als geheel, moeten de kandidaten eerst worden beoordeeld door de parlementaire commissies die actief zijn op de gebieden van de specifieke portefeuilles die aan de kandidaten zijn toegewezen.

De leden van het Parlement beoordelen of de kandidaten geschikt zijn voor de hen toegewezen posten en in staat zijn om het in juli door de nieuwe Commissievoorzitter voorgestelde programma te verwezenlijken. De hoorzittingen duren elk drie uur en worden live gestreamd.

Volgende stappen

Na de hoorzittingen bereiden de commissies beoordelingsbrieven over de kandidaten voor. Bekijk voor meer informatie over het proces deze infografiek.