Nagroda Nobla: "Wasz pokój, wasza nagroda"  

W środę, 12 grudnia, Parlament Europejski, połączy wszystkich obywateli Unii, jako laureatów Pokojowej Nagrody Nobla, przy okazji ceremonii wręczenia nagrody, która rozpocznie się o 9.00, w sali obrad plenarnych, w Strasburgu, w obecności Przewodniczącego Schulza i Przewodniczącego Barroso.

"Ta Pokojowa Nagroda Nobla, jest nagrodą dla wszystkich obywateli UE. My, członkowie Parlamentu Europejskiego, jesteśmy głęboko wzruszeni. Unia Europejska zjednoczyła nasz kontynent w sposób pokojowy, godząc dawnych wrogów. Ten historyczny akt zjednoczenia został słusznie potwierdzony", powiedział Martin Schulz 12 października.


O 15.00, na placu im. Bronisława Geremka w Strasburgu, przewodniczący Schulz zainauguruje wystawę fotografii zatytułowaną: "Z otchłani: jak Europejczycy budowali wspólnie pokój - Nagroda Nobla uznająca wartość 60 pokojowych lat na naszym kontynencie"


Ceremonia wręczenia nagrody w Oslo, będzie nadawana na żywo, w poniedziałek, 10 grudnia od 13.00 do 15.00, przed budynkami PE w Brukseli i Strasburgu.
 
Obchody w państwach członkowskich


W Warszawie, odbędzie się "lekcja" na temat osiągnięć europejskich dla licealistów, we Wrocławiu, wiceprzewodniczący PE Jacek Protasiewicz, będzie uczestniczył w konferencji prasowej, odbędzie się także debata z udziałem prof. Normana Daviesa.Procedura:  Posiedzenie formalne