Gospodarka 

Produkty w tej kategorii 

Naprawa uszkodzonego telefonu.        

Gospodarka 
 

Posłowie wzywają do podjęcia środków dążących do promowania naprawy i ponownego użycia produktów oraz wspierania przedsiębiorstw oferujących towary używane i lokalnych zakładów naprawczych.

Pracownicy w dużej fabryce
©Photocreo Bednarek/AdobeStock        

Gospodarka 
 

UE przygotowuje ogromne inwestycje, aby wesprzeć obywateli i przedsiębiorstwa, ponieważ Europa walczy z głęboką recesją gospodarczą przez wybuch koronawirusa

Długotrwały budżet UE pomaga milionom studentów, tysiącom naukowców, miast, przedsiębiorstw, regionów i organizacji        

Gospodarka 
 

W jaki sposób finansowana jest Unia Europejska i w co inwestuje pieniądze? Dowiedz się więcej o wieloletnim budżecie UE i o tym, jak jest przygotowywany.

W miarę jak  nasze życie coraz bardziej przenosi się online, Parlament stwierdza, że potrzebne są nowe zasady dla dostawców usług cyfrowych. Od zakupów online po treści zamieszczane w mediach społecznościowych - Europosłowie powinni się kierować prostą zasadą: Jeśli jest to nielegalne poza internetem, powinno być nielegalne online.        

Gospodarka 
 

Gospodarka platformowa niesie korzyści, ale także ryzyko. Przeczytaj o kwestiach, jakimi UE chce się zająć za pomocą nowych przepisów i o rozwiązaniach proponowanych przez posłów do PE.

Koncepcja crowdfundingu ©AdobeStock/Arpad Nagy-Bagoly        

Gospodarka 
 

Nowe przepisy UE pozwolą europejskim platformom finansowania społecznościowego oferować nowe możliwości dla przedsiębiorstw typu start-up i inwestorów.

Parlament Europejski chce ambitnego budżetu UE, który sfinansuje powrót do normalności oraz pomoże zbudować zieloną Europę bez obciążania podatników czy przyszłych pokoleń. Ale w jaki sposób? Dzięki dodatkowym grupom dochodów zwanych "zasoby własne".        

Aby sfinansować plan odbudowy po pandemii Covid-19 i inwestować w przyszłość Europy, Parlament apeluje o nowe źródła finansowania w następnym budżecie UE. Dowiedz się więcej w naszym filmie.