Europa na twoim smartfonie: poznaj działania UE dzięki naszej aplikacji mobilnej 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

Nowa aplikacja opracowana przez Parlament pokazuje, jak UE wpływa na nasze codzienne życie, i zachęca do udziału w kształtowaniu jej przyszłości.

Co w praktyce oznacza Europa?


Aplikacja o nazwie „Citizens’ App” szczegółowo informuje o tym, jak Unia Europejska wpływa na różne aspekty naszego życia. Jesteś rolnikiem ekologicznym? Uprawiasz sport na wolnym powietrzu? Rozważasz udział w wolontariacie? Przepisy unijne ułatwiają ci życie na wiele sposobów, a ta aplikacja pokaże ci konkretne przykłady.


W jednej z zakładek przedstawiono także, co robi UE w regionach w całej Europie. Niezależnie od tego, skąd pochodzisz, możesz znaleźć w swoim regionie projekty, które UE wspiera w celu poprawy jakości życia.


Zaznacz swoją obecność


Aplikacja zorientowana jest również na przyszłość: zawiera publikacje naukowe na takie tematy jak zmiana klimatu, cyberobrona i polityka zagraniczna. Teksty te wyjaśniają tendencje, które zmienią nasze społeczeństwa w nadchodzących latach.


Przede wszystkim musimy jednak pamiętać o tym, że UE będzie wyglądać tak, jak sami ją sobie ukształtujemy. Aplikacja pomoże ci znaleźć w twojej okolicy interesujące cię inicjatywy, których postępy będziesz mógł śledzić na bieżąco. Możesz dodawać wydarzenia do ulubionych, dzielić się nimi z przyjaciółmi i oceniać je. Zaangażuj się, poznaj ludzi, którzy dzielą twoje pasje i troski i pomóż budować lepszą Europę!


Aplikacja jest dostępna we wszystkich 24 językach UE. Pobierz ją bezpłatnie z Apple App store i Google Play.