W tym tygodniu w Parlamencie: brexit, koronawirus i transport drogowy 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

Posłowie będą głosować nad zaleceniami dla toczących się negocjacji między UE a Wielką Brytanią, przepisami w sektorze transportu drogowego i klasyfikacją koronawirusa wywołującego COVID-19.

Posłowie mają przed sobą kolejny pracowity tydzień  

Przed głosowaniem na posiedzeniu plenarnym w przyszłym tygodniu, w piątek parlamentarna Komisja Spraw Zagranicznych i Komisja Handlu zagłosują nad zaleceniami dotyczącymi trwających negocjacji o przyszłych stosunkach między UE a Wielką Brytanią.


W czwartek, Komisja Zatrudnienia i Spraw Socjalnych zadecyduje, czy poprzeć decyzję Komisji Europejskiej aby zaklasyfikować koronawirusa wywołującego chorobę znaną jako COVID-19 jako czynnik biologiczny do grupy trzeciego zagrożenia, czy nalegać do zaklasyfikowania go do grupy czwartego zagrożenia, co oznaczałoby bardziej rygorystyczne środki w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa pracowników.


Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde omówi reakcję banku na wybuch koronawirusa z posłami z parlamentarnej Komisji Spraw Gospodarczych i Monetarnych w poniedziałek. We wtorek, posłowie zagłosują nad zmianami w unijnych przepisach dotyczących wymogów kapitałowych dla banków, które mają na celu umożliwienie im lepszego wspierania przedsiębiorstw i gospodarstw domowych.


W poniedziałek, Komisja Transportu i Turystyki zagłosuje nad porozumieniem osiągniętym z krajami UE w sprawie nowych przepisów transportu drogowego. Nowe przepisy obejmują maksymalny dzienny i tygodniowy czas prowadzenia pojazdu, a także minimalny czas odpoczynku kierowców; określają, które przepisy operacyjne dotyczące delegowania pracowników mają zastosowanie; oraz elektroniczne informacje dotyczące transportu towarowego.