Debata o stanie UE 2021: jak oglądać? 

Ostatnia aktualizacja: 
 
Opublikowano:   
 

Udostępnij tę stronę: 

Debata o stanie UE, dotycząca bilansu za miniony rok i planów na przyszłość, odbędzie się 15 września w Strasburgu. Oglądaj ją na żywo!

Czym jest debata o stanie Unii Europejskiej?

Debata o stanie Unii Europejskiej odbywa się we wrześniu każdego roku. Przewodnicząca lub Przewodniczący Komisji Europejskiej wygłasza w Parlamencie Europejskim orędzie oraz omawia z europosłami działania KE w ostatnim roku, plany na kolejny rok i wizję przyszłości.

Jest to okazja do zademonstrowania odpowiedzialności Komisji Europejskiej przed demokratycznie wybranymi przedstawicielami obywateli UE - posłami do Parlamentu Europejskiego, jedynej instytucji UE wybieranej w wyborach bezpośrednich. Eurodeputowani wezmą pod lupę prace KE i dopilnują, aby kluczowe troski Europejczyków zostały uwzględnione. 

Dlaczego debata o stanie UE 2021 jest ważna?

Priorytety, które Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen przedstawiła podczas zeszłorocznej debaty o stanie Unii Europejskiej, pozostają aktualne: UE kontynuuje wysiłki na rzecz walki z pandemią koronawirusa i dążenia do społecznej i gospodarczej odbudowy, jednocześnie skupiając się na swoich sztandarowych programach, takich jak Europejski Zielony Ład i strategia cyfrowa.


Gdzie oglądać debatę?

Debatę będzie można obejrzeć na żywo na naszej stronie internetowej w środę 15 września od godz. 9.00. Tłumaczenie ustne będzie dostępne we wszystkich 24 językach urzędowych UE – wystarczy wybrać odpowiedni język. Będziemy również transmitować debatę z tłumaczeniem na polski na naszym Facebooku i Twitterze.

Można też dołączyć do dyskusji na naszym Linkedinie i Instagramie za pomocą hashtagu #SOTEU.

Zdjęcia i filmy z wydarzenia będą dostępne w centrum multimedialnym Parlamentu.

Jeśli ciekawi Cię, co europosłowie mówią o debacie o stanie UE w swoich mediach społecznościowych, odwiedź Newshub.