Wesołych Świąt od Parlamentu Europejskiego 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

To był trudny rok - zmagaliśmy się ze skutkami pandemii, rosyjską inwazją na Ukrainę, problemami z dostawami energii, gwałtownie rosnącą inflacją i kryzysem kosztów utrzymania.

Parlament Europejski życzy Wesołych Świąt.  

Składając życzenia świąteczne, Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola podkreśliła wagę sprawiedliwości, solidarności i pokoju: „Jestem dumna, że w najważniejszym momencie Europa zjednoczyła się w obliczu agresji i niewzruszenie wspiera Ukrainę i jej mieszkańców.”

Jednym ze sposobów na okazanie tego wsparcia było przyznanie przez Parlament Europejski tegorocznej Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli Odważnemu Narodowi Ukrainy.

Przeczytaj o tym, jak Parlament wspiera Ukrainę.

Przejdź na stronę źródłową

W 2023 r. musimy mocniej chronić nasze wartości: wolność, demokrację, sprawiedliwość, równość, solidarność i praworządność.

Roberta Metsola 

Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego

Udostępnij ten cytat: 

Parlament pracował nad rozwiązaniami dla problemów, które dotyczą nas wszystkich, i będzie kontynuował prace w przyszłym roku. W ostatnim tygodniu grudnia opublikujemy artykuł na temat kluczowych kwestii, którymi zajmie się w 2023 roku - zachęcamy do przeczytania!