Konkurs EYE2023: wygraj wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodzieży 

Ostatnia aktualizacja: 
 
Opublikowano:   
 

Udostępnij tę stronę: 

Weź udział w wydarzeniu dla młodzieży EYE2023 organizowanym przez Parlament Europejski. Weź udział w naszym konkursie na Instagramie, aby wygrać wycieczkę do Strasburga!

Uczestnicy EYE w 2021 r. © European Union 2021 - EP - Dysturb/Chauvin Guillaume  

9-10 czerwca kilka tysięcy osób w wieku od 16 do 30 lat z całej UE przejmie kontrolę nad Parlamentem Europejskim w Strasburgu podczas EYE2023, aby dyskutować i dzielić się pomysłami na kształtowanie przyszłości Europy.

Młodzi ludzie spotkają się i wymienią poglądy z ekspertami, aktywistami, influencerami i decydentami, czerpiąc inspirację w samym sercu europejskiej demokracji.


Więcej wydarzeń w tej edycji

Spotkanie młodzieży EYE odbywa się już po raz piąty. Wydarzenia podczas EYE2023 będą odbywać się zarówno na miejscu w Strasburgu, jak i w sytemie hybrydowym. Zaplanowano blisko 200 wydarzeń, w tym debaty, dyskusje, wydarzenia networkingowe, występy artystyczne, zajęcia sportowe i interaktywne warsztaty.

Niektóre aktywności są organizowane we współpracy z innymi instytucjami, organizacjami międzynarodowymi, społeczeństwa obywatelskiego i młodzieżowymi.


Zapoznaj się z projektem programu.

Zrób najlepsze zdjęcie i wygraj wyjazd na EYE2023

EYE2023 to wydarzenie dla młodych ludzi w wieku 16-30 lat.


Termin rejestracji na wydarzenie minął, ale nadal masz szansę na wyjazd - możesz wziąć udział w naszym konkursie na Instagrami. Jeśli lubisz robić zdjęcia na tematy dotyczące Ciebie i innych Europejczyków, możesz zostać jednym z sześciu zwycięzców naszego konkursu i wygrać wyjazd do Strasburga!


Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

  • zaobserwuj @europeanparliament i @ep_eye na Instagramie
  • wyślij co najmniej jedno zdjęcie związane z jednym z tematów EYE:

- Ochrona przyrody - np. środowisko, zmiana klimatu, zagrożone gatunki.

- Twoje prawa - np. prawa kobiet, prawa człowieka, prawa osób LGBTIQ+.

- Witamy - np. uchodźcy (np. z Ukrainy), migracja.

  • oznacz na zdjęciu trzech znajomych, którzy Twoim zdaniem powinni wziąć udział w konkursie, używając hasztagu #eye2023contest
  • aby móc wziąć udział w konkursie, należy mieszkać w jednym z krajów UE, mieć ukończone 18 lat i posiadać pełne prawa autorskie do zdjęć.

Konkurs trwa do 23 kwietnia, do południa czasu polskiego. W każdą niedzielę, od 19 marca, na koncie Parlamentu Europejskiego na Instagramie zostanie ogłoszony jeden zwycięzca.

Nagroda obejmuje transport i zakwaterowanie w Strasburgu, a Twoje zwycięskie zdjęcie zostanie umieszczone na wystawie w Parlamencie.


Przeczytaj więcej o zasadach konkursu na naszym koncie na Instagramie.