
Z uwagi na rosnący popyt na transgraniczne zakupy przez internet w UE nowe przepisy unijne zapewnią Europejczykom wysokie normy ochrony bez względu na miejsce dokonywania zakupów.
Z uwagi na rosnący popyt na transgraniczne zakupy przez internet w UE nowe przepisy unijne zapewnią Europejczykom wysokie normy ochrony bez względu na miejsce dokonywania zakupów.
Dobra wiadomość dla klientów internetowych: koniec blokowania geograficznego i przekierowań na krajową stronę internetową.
Aby ułatwić konsumentom zakupy przez internet, Parlament Europejski chce poprawić przejrzystość cen transgranicznych usług doręczania paczek.
Projekt przepisów przewiduje te same zasady dla towarów zakupionych online i stacjonarnie oraz swobodę konsumenta w wyborze środków zaradczych w sytuacji, gdy towar jest wadliwy.
W tym roku obchodzimy 25-lecie istnienia jednolitego rynku europejskiego - jednego z największych osiągnięć Unii Europejskiej.
Podróżuj, kupuj, oglądaj i rozmawiaj w całej Unii jak w domu - bez barier i dodatkowych kosztów. O to właśnie chodzi we wspólnym rynku cyfrowym i o to walczy Parlament Europejski.
Parlament Europejski pracuje nad nowymi zasadami, które mają służyć ochronie naszej prywatności w sieci.
Na sesji plenarnej 12 września Parlament Europejski poparł WIFI4EU, czyli inicjatywę, która ma promować darmowy dostęp do internetu w miejscach użyteczności publicznej.
Od 15 czerwca 2017 r. Europejczycy korzystający z telefonów za granicą UE, zapłacą za rozmowy tyle samo, co we własnym kraju. Dodatkowe opłaty roamingowe zostają zniesione.
Wdrożenie sieci 5G w Unii Europejskiej może przyczynić się do stworzenia 2 mln miejsc pracy. Koordynacja działań państw członkowskich jest kluczowa - uważają posłowie.
Nowe przepisy mogą zmienić sposób, w jaki akceptujemy pliki cookies, które gromadzą dane o naszej aktywności w sieci. Swoje preferencje będziemy określali tylko raz w opcjach przeglądarki.
We wtorek, 25 kwietnia, Komisja Kultury przyjęła zmiany w dyrektywie dotyczącej usług audiowizualnych, które mają wzmocnić ochronę dzieci przed szkodliwymi treściami w internecie.
Internet przyczynia się do wzrostu gospodarczego i powstania miejsc pracy w UE, ale powinien także swobodnie rozwijać się ponad granicami. KE przedstawiła w 2015 strategię jednolitego rynku cyfrowego, a PE i Rada porozumiały się ws. zniesienia opłat za roaming od 2017 i zagwarantowania neutralności Internetu. 25 maja posłowie będą dyskutować o nowych propozycjach KE, które mają na celu pobudzenie e-handlu. Przypominamy pojęcia, które trzeba znać, żeby nie pogubić się w cyfrowym świecie.
1 kwietnia weszło w życie rozporządzenie, które pozwala abonentom internetowych serwisów z filmami, muzyką, prasą i książkami na korzystanie z nich za granicą.
Od zakazu przekierowań na krajowe strony internetowe po finansowanie bezpłatnego wi-fi w miejscach publicznych – dowiedz się, co PE zrobił w 2018 r., by ułatwić Ci korzystanie z internetu.
Neutralność to jedno z kluczowych zagadnień związanych z rozwojem internetu. To zasada, zgodnie z którą każdy rodzaj przesyłania danych w Internecie jest traktowany przez dostawcę tej usługi w jednakowy sposób. We wtorek 27 października na sesji plenarnej w Strasburgu odbędą się debata i głosowanie w sprawie regulacji dotyczącej neutralności internetu. Porozumienie w tej sprawie państwa członkowskie i Parlament osiągnęli po dwóch latach negocjacji.
Czy powinniśmy mieć prawo do swobodnego robienia i upowszechniania zdjęć obiektów znajdujących się w przestrzeni publicznej? Co z prawem autorskim? Jak na razie tzw. wolność panoramy jest dozwolona w kilku państwach członkowskich, ale posłowie rozważają możliwość wprowadzenia jej w całej UE. Przed debatą plenarną, która odbędzie się 9 lipca, zapytaliśmy posłankę-sprawozdawczynię Julię Redę (Zieloni/WSE, Niemcy) oraz posła Jean-Marie Cavadę (ALDE, Francja) o ich opinie.
Usunięcie barier istniejących w internecie i korzyści gospodarcze, które z tego wynikają – to przedmiot wtorkowej debaty plenarnej posłów z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Andrusem Ansipem. KE zaprezentowała strategię jednolitego rynku cyfrowego 6 maja, a Parlament Europejski przedstawił z własnej inicjatywy raport opracowany przez kilka komisji. Jednolity rynek cyfrowy będzie również tematem najbliższej Rady Europejskiej (25-26 maja).