
Przewodniczący parlamentarnej Komisji Ochrony Środowiska i Zdrowia Publicznego Pascal Canfin opowiedział nam o działaniach UE w zakresie zdrowotnych aspektów kryzysu koronawirusowego.
Przewodniczący parlamentarnej Komisji Ochrony Środowiska i Zdrowia Publicznego Pascal Canfin opowiedział nam o działaniach UE w zakresie zdrowotnych aspektów kryzysu koronawirusowego.
UE podejmuje wiele działań w walce z pandemią koronawirusa i jej skutkami. Przedstawiamy je na naszej podzielonej tematycznie osi czasu.
Nowy program UE ma na celu wzmocnienie europejskich systemów opieki zdrowotnej, aby mogły lepiej reagować na poważne transgraniczne kryzysy, takie jak pandemia COVID-19.
Dowiedz się, co robi UE, aby pomóc Europie stanąć na nogi po wpływie pandemii Covid-19 na gospodarkę.
UE przygotowuje ogromne inwestycje, aby wesprzeć obywateli i przedsiębiorstwa, ponieważ Europa walczy z głęboką recesją gospodarczą przez wybuch koronawirusa
W środę Parlament wyraził zgodę na kolejne wieloletnie ramy finansowe (WRF), aby od początku przyszłego roku wsparcie UE mogło dotrzeć do obywateli.
Dowiedz się, dlaczego brakuje leków, jaki ma na to wpływ pandemia koronawirusa oraz jak Parlament chce poprawić sytuację.
UE zapewnia dodatkowe wsparcie finansowe dla krajów członkowskich, aby chronić miejsca pracy i pracowników dotkniętych pandemią koronawirusa.
Świat walczy z pandemią koronawirusa, a UE wspiera wysiłki na rzecz jak najszybszego opracowania szczepionek i skutecznego leczenia.
Bezrobocie młodych pozostaje głównym problemem w czasie pandemii. Dowiedz się więcej o inicjatywie UE, która ma pomóc młodym ludziom w znalezieniu pracy.
Przez kryzys koronawirusowy, firmy z UE są podatne na przejęcia przez subsydiowane podmioty zagraniczne. Zasady uczciwej konkurencji powinny obowiązywać wszystkich, nalegają posłowie.
Europosłowie przyspieszają procedurę, dzięki której UE będzie mogła pożyczyć 750 mld euro na unijny instrument odbudowy gospodarczej Next Generation EU.
Środki przeciw COVID-19 są konieczne, ale ich wpływ na prywatność i wolność musi być proporcjonalny i tymczasowy, mówi Przewodnicząca parlamentarnej Podkomisji Praw Człowieka.
UE intensyfikuje działania w walce ze szkodliwą dezinformacją wokół koronawirusa, przy jednoczesnym poszanowaniu wolności słowa.
Mechanizm Ochrony Ludności UE zostanie wzmocniony, aby umożliwić UE skuteczne reagowanie w sytuacjach kryzysowych, w tym takich jak COVID-19.
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego David Sassoli wezwał przywódców UE do podjęcia działań na rzecz ożywienia Europy po kryzysie COVID-19.
Dowiedz się, co robią instytucje europejskie, aby złagodzić skutki epidemii COVID-19, chronić ludzi i gospodarki oraz promować solidarność.
Według Parlamentu, potrzeba więcej działań w celu ochrony zdrowia, bezpieczeństwa i warunków pracy pracowników transgranicznych i sezonowych.
UE zatwierdziła nadzwyczajne środki wsparcia dla rolników i rybaków dotkniętych pandemią koronawirusa, aby mogli zapewniać żywność.
Po miesiącach ograniczeń w przemieszczaniu się i środków izolacji, wracamy do podróży i turystyki. Co zaleca UE dla bezpiecznych podróży?
Branża turystyczna to jeden z sektorów najbardziej dotkniętych przez wybuch koronawirusa. Jak UE chroni firmy, pracowników i podróżujących?
Kraje UE rozluźniają kontrole graniczne wprowadzone z powodu koronawirusa. Parlament chce skoordynowanych wysiłków w celu jak najszybszego przywrócenia funkcjonowania strefy Schengen.
Przeczytaj, jak UE zapewnia, że aplikacje mobilne do walki z COVID-19 respektują prywatność, przepisy o ochronie danych i mogą być używane w całej UE.
W rezolucji dotyczącej budżetu UE po 2020 oraz planów naprawy gospodarczej, posłowie domagają się solidnego pakietu, skoncentrowanego na potrzebach obywateli i opartego na budżecie UE.
Unijny plan odbudowy po COVID-19 ma służyć jako fundament dla stworzenia neutralnej klimatycznie i zrównoważonej Europy.
Pandemia COVID-19 wpłynęła na 170 000 młodych ludzi biorących udział w programach Erasmus+ i Europejskim Korpusie Solidarności. Dowiedz się, jak UE im pomaga.
Parlament wezwał 15 maja do utworzenia funduszu o wartości 2 bln euro, będącego częścią kolejnego wieloletniego budżetu UE i stawiającego obywateli w centrum ożywienia po koroanwirusie.
Aby zapewnić, że osoby w najtrudniejszej sytuacji nadal będą otrzymywać pomoc, PE przyjął zmiany w zasadach Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
Sektor kultury ucierpiał z powodu środków izolacji wprowadzonych w całej UE w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Mimo że wybuch koronawirusa zmusił PE do ograniczenia fizycznych spotkań i do zdalnego funkcjonowania, posłowie nadal pracują nad pilnymi środkami i długoterminowymi priorytetami.
PE przegłosował szybkie przyjęcie nowych środków mobilizujących 3 miliardy euro wsparcia dla systemów opieki zdrowotnej w regionach UE najbardziej dotkniętych koronawirusem.
Na sesji plenarnej w czwartek i piątek posłowie do PE będą debatować i głosować nad najnowszymi propozycjami Komisji Europejskiej w sprawie przeciwdziałania skutkom pandemii Covid-19 w UE.
Od przekazania respiratorów po przyjmowanie pacjentów w stanie krytycznym - kraje UE starają się pomagać sobie nawzajem w kryzysie związanym z wybuchem koronawirusa.
Zdaniem eurodeputowanych z Komisji Wolności Obywatelskich, sytuacja uchodźców w Grecji wymaga skoordynowanej reakcji UE w celu uniknięcia wybuchu koronawirusa.
Parlament Europejski mobilizuje dodatkowe fundusze, aby pomóc krajom UE najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa.
Skutki koronawirusa w Afryce mogą być katastrofalne, więc reakcja UE powinna sięgać poza nasze granice, mówi przewodniczący parlamentarnej Komisji Rozwoju Tomas Tobé.
Lot odwołany z powodu Covid-19? Nie chcesz lub nie możesz podróżować? Dowiedz się o Twoich prawach pasażera w UE w tych nietypowych czasach.
Na posiedzeniu plenarnym 26 marca posłowie zagłosowali za udostępnieniem państwom członkowskim 37 mld euro z funduszy strukturalnych UE na rozwiązanie kryzysu związanego z koronawirusem.
W ramach wspólnej reakcji UE na wybuch epidemii COVID-19, posłowie, niemal jednomyślnie przyjęli, trzy wnioski w trybie pilnym, na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym w czwartek.
Europejczycy oczekują od UE i rządów krajowych zdecydowanych działań, aby znaleźć drogę do wyjścia z kryzysu i zbudować bardziej odporną Europę, stwierdzili posłowie na debacie plenarnej.
Kryzys związany z koronawirusem mocno uderzył w sektor mediów w czasie, gdy odgrywa on kluczową rolę w dostarczaniu dokładnych informacji i przeciwdziałaniu dezinformacji na temat pandemii.
Europa powinna wspierać sektor kultury podczas kryzysu związanego z COVID-19, stwierdzili posłowie w rezolucji przyjętej 17 września.
Od początku pandemii koronawirusa gwałtownie wzrosła aktywność cyberprzestępców, żerujących na wszechobecnym strachu. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak bezpiecznie korzystać z internetu.
UE podejmuje działania przeciw internetowym sprzedawcom wykorzystującym obawy związane z wybuchem pandemii koronawirusa do sprzedawania fałszywych leków lub windowania cen.
Wybuchowi pandemii Covid-19 towarzyszy wiele nieprawdziwych informacji, które utrudniają walkę z nią. Dowiedz się, co możesz zrobić.