Świat 

Produkty w tej kategorii 

infographie illustration        

Świat 
 

UE negocjuje umowy handlowe na całym świecie, ale wymagają one zatwierdzenia przez Parlament Europejski. Zapoznaj się z ogólnym zarysem toczących się negocjacji.

cover picture for Press Freedom article        

Kryzys związany z koronawirusem mocno uderzył w sektor mediów w czasie, gdy odgrywa on kluczową rolę w dostarczaniu dokładnych informacji i przeciwdziałaniu dezinformacji na temat pandemii.

Podczas gdy cały świat walczy z wirusem COVID-19, UE zainicjowała pakiety pomocy dla najbardziej narażonych państw, aby zapobiec pogłębieniu kryzysu zdrowotnego i społecznego. Fundusz w wys. 20 mld euro pomoże państwom partnerskim w walce z kryzysem, wesprze służbę zdrowia, dostęp do wody i systemów sanitarnych oraz pomoże małym i średnim przedsiębiorstwom.        

Skutki koronawirusa w Afryce mogą być katastrofalne, więc reakcja UE powinna sięgać poza nasze granice, mówi przewodniczący parlamentarnej Komisji Rozwoju Tomas Tobé.

Stosunki Unia Europejska-Turcja: Możliwe scenariusze rozwoju        

Obawy na temat przestrzegania podstawowych praw człowieka i akcji wojskowej w Syrii sprawiły, że UE na nowo analizuje swoje stosunki z Turcją. Jaki jest ich status? Co proponują posłowie?

Sesja plenarna, styczeń 2020 r. - pamięć o Holokauście        

Świat 
 

Posłowie do PE uczcili pamięć ofiar Holokaustu w ceremonii upamiętniającej 75. rocznicę wyzwolenia nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.