Nowe prognozy podziału miejsc w Parlamencie Europejskim po wyborach (UE-28) 

Komunikat prasowy 
 
 

Udostępnij tę stronę: 

Najnowsze prognozy podziału miejsc w Parlamencie  

Parlament opublikował dziś czwarty i ostatni zestaw prognoz podziału miejsc (751) po wyborach. Oparte są na przekrojowych badaniach krajowych składu parlamentu 9. kadencji z 28 państw UE.

Parlament Europejski opublikował nowy zestaw prognoz swojego składu w następnej kadencji przygotowany w oparciu o dane z badań opinii publicznej w 28 krajach opublikowanych do 15 kwietnia 2019. Dane opierają się na selekcji wiarygodnych sondaży przeprowadzonych przez krajowe instytuty badawcze w państwach członkowskich i zebranych na zamówienie Parlamentu przez agencję Kantar Public. Przedstawione tu najnowsze dane opierają się na 43 badaniach ankietowych dotyczących s wyborów do Parlamentu Europejskiego z 21 krajów.


Dane z poprzedniej prognozy, opublikowanej 27 marca, zostały zaktualizowane z uwzględnieniem danych brytyjskimi, aby ułatwić porównanie z nowym scenariuszem udziału Wielkiej Brytanii w majowych wyborach.


Krajowe partie są przyporządkowane istniejącym obecnie w parlamencie grupom politycznym lub wedle ich afiliacji z daną europejską partią polityczną. Wszystkie nowe partie i ruchy polityczne, które nie zadeklarowały jeszcze swoich zamiarów, są klasyfikowane jako "inne".


Wszystkie dane można pobrać z niezbędnika prasowego na wybory .

Wybory europejskie odbędą się w dniach 23-26 maja.