Udostępnij tę stronę: 

Jean-Claude Juncker i Michel Barnier dyskutują z posłami o Brexicie i kwestii budżetowych przed przyszłotygodniowym szczytem UE  

Przed szczytem UE, posłowie wzywają do pilnych działań zabezpieczających finansowanie programów UE, przeciwdziałania zmianom klimatu i do uniknięcia braku porozumienia w sprawie Brexitu.

Posłowie wezwali do znalezienia rozwiązania w sprawie kolejnego długoterminowego budżetu inwestycyjnego UE i ostrzegli przed zakłóceniem finansowania programów UE, podczas debaty na temat zbliżającego się październikowego szczytu, z reprezentującą fińską prezydencję w Radzie Tytti Tuppurainenem, przewodniczącym Komisji Junckerem i głównym negocjatorem UE w sprawie Brexitu Michelem Barnier.

Wezwali oni również do pilnego przyjęcia rozwiązań w zakresie zmian klimatycznych, aby osiągnąć cele porozumienia paryskiego.

W sprawie Brexit większość posłów potępiła obecną "grę w obwinianie" i stanowisko rządu brytyjskiego oraz wezwała do znalezienia rozwiązania, które pozwoli uniknąć katastrofalnego Brexitu bez porozumienia.

Oświadczenia wygłoszone przez Tytti Tuppurainena w imieniu fińskiej prezydencji Rady; Przewodniczącego Komisji Europejskiej Junckera oraz Michela Barnier, głównego negocjatora UE.

Debata poselska, pierwsza runda, aby obejrzeć powtórki wideo z wystąpień poszczególnych prelegentów, kliknij na nazwisko.

Pełna debata