Udostępnij tę stronę: 

Warunki pracy dziennikarzy w Parlamencie Europejskim w związku z zagrożeniem koronawirusem

Starając się ograniczyć przenoszenie wirusa COVID-19, Parlament zmniejsza ilość spotkań organizowanych w swojej siedzibie, nie osłabiając demokratycznej kontroli, jak również swojej zdolności do zatwierdzania niezbędnych aktów prawnych w celu zwalczania wirusa i wspierania społeczeństwa, konsumentów, przedsiębiorstw i służb ratunkowych.


Te działania parlamentarne, które nadal mają miejsce (w tym sesja plenarna w tym tygodniu), będą transmitowane w Internecie i mogą być śledzone przez media bez konieczności fizycznej obecności w siedzibie PE.


Sesja plenarna na żywo


Sesja plenarna przez EbS+

Dlatego zaleca się, aby nie przychodzić osobiście, chyba że jest to absolutnie konieczne. Fizyczna obecność zy;aga przestrzegania standardowych, zalecanych wytycznych dotyczących odległości społecznych i higieny. Prosimy nie przychodzić na teren PE, jeżeli występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji dróg oddechowych lub jeżeli w ciągu ostatnich 14 dni świadomie mieli Państwo kontakt z osobą zakażoną lub jeżeli byli Państwo w regionach o bardzo wysokim wskaźniku zakażeń. Aktualne wskazówki znajdują się na stronie.


  • Mimo że większość posłów do Parlamentu będzie uczestniczyć w rozmowach na odległość, w przypadku konieczności przeprowadzenia wywiadu z posłem, prosimy, jeśli jest to możliwe, o zrobienie tego drogą telefoniczną lub przez internet.
  • Studio nagrań Vox Box będzie otwarte w dniach 25 i 26 marca, ale przestrzegane będą ściśle zasady uprzedniej rezerwacji i poszanowania społecznego dystansu.
  • Dostępna będzie trybuna prasowa w sali plenarnej (ograniczona pojemność ze względu na konieczność utrzymania dystansu).
  • Sala prasowa pozostanie zamknięta.
  • Więcej informacji na temat porządku dziennego posiedzenia przekażemy jutro.
  • W czwartek rano o godz. 9.30 odbędzie się internetowy briefing z rzecznikiem PE dla dziennikarzy przed sesją. Informacje będą uzupełniane.


Dziękujemy za zrozumienie