Aktualnie wybrany język: PL - polski  
 

Parlament 2019 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

Wolontariusze zmotywowali więcej obywateli niż kiedykolwiek wcześniej do głosowania, frekwencja wzrosła o ponad 8 punktów procentowych.  

W dniach 23-26 maja ponad 200 milionów Europejczyków w 28 państwach członkowskich UE głosowało w wyborach europejskich, w wyniku czego frekwencja wzrosła z 42,61% w 2014 roku do 51% w 2019 roku. Rekordowa liczba osób, które głosowały, pobudza europejską demokrację i daje nowym posłom do Parlamentu Europejskiego silny mandat do pracy nad przyszłością UE.

Uaktualniony internetowy niezbędnik prasowy, który będzie regularnie aktualizowany, oferuje mediom szybki dostęp do szczegółowych wyników wyborów europejskich i pomaga zrozumieć proces tworzenia nowego Parlamentu i nowej Komisji. 

Obejmuje on m.in. przydatne dane kontaktowe, informacje na temat naszych działań i dokonań w trakcie obecnej kadencji, aplikację wyborczą na urządzenia przenośne, linki do not faktograficznych, wykresy i wyniki badań opinii publicznej, wszystko to w celu umożliwienia Państwu szybkiego dotarcia do aktualnych informacji.

Dni wyborów do Parlamentu Europejskiego - nieodpłatne zdjęcia i filmy wideo do pobrania.