Co Europa robi dla mnie 

 
 

Udostępnij tę stronę: 

Szczegółowe informacje ot wpływie UE na życie społeczności lokalnych i każdego obywatela, znajdują się na wielojęzycznej stronie internetowej , nad którą pracuje Biuro Analiz Parlamentu Europejskiego (EPRS).

 

Co Europa robi dla mnie  

Interaktywna, wielojęzyczna strona internetowa "Co Europa robi dla mnie", stworzona przez Biuro Analiz parlamentu Europejskiego, prezentuje setki łatwych do odczytania, jednostronicowych notatek zawierających przykłady pozytywnych zmian, jakie UE wnosi w życie ludzi. Użytkownicy mogą łatwo znaleźć konkretne informacje na temat tego, co Europa robi dla ich regionu, w obszarze ich zainteresowań profesjonalnych lub prywatnych.

Ponad 1 500 miejscowości w każdej części Unii Europejskiej.

Stworzono prawie 2 000 jednostronicowych notatek do czytania, udostępniania lub ponownego wykorzystania jako strony internetowe lub jako pliki PDF. Są one podzielone na dwie główne kategorie na stronie internetowej. Pierwsza część "W moim regionie", pozwala użytkownikom wybrać miejsce, w którym oni i ich rodzina mieszkają lub pracują. Pokazuje, w jaki sposób Europa jest obecna w naszych miastach i regionach. Ta sekcja strony internetowej obejmuje ponad 1 400 miejscowości w każdej części Unii Europejskiej.

Ponad 500 przykładów działań dla obywateli

Druga część strony, "W moim życiu", pozwala każdemu użytkownikowi wybrać jeden z 500 jednostronicowych dokumentów, mówiących o tym, jak UE wpływa na przykład na rodziny, opiekę zdrowotną, zainteresowania, podróże, bezpieczeństwo, wybory konsumentów i prawa socjalne.

W tej sekcji, przedstawiono również obraz działań UE na rzecz obywateli, w formie podcastów, w coraz większej liczbie języków

Co dalej?

W sekcji trzeciej, zawierającej dłuższe dokumenty informacyjne na temat polityk UE "w centrum uwagi", przedstawiono niektóre osiągnięcia ostatniej kadencji Parlamentu oraz perspektywy na przyszłość, ze szczególnym uwzględnieniem opinii publicznej oraz obaw i oczekiwań obywateli w odniesieniu do działań UE.

Citizens' App (Aplikacja dla obywateli)

Mobilna aplikacja pomaga obywatelom odkryć, co UE zrobiła, robi oraz planuje zrobić. Łatwo się nią posługować szukając i dzieląc się spersonalizowanymi informacjami w 24 jezykch, aplikacja dostepna jest w App Store oraz Google Play.