Press Room 

Filtr 

Sesja plenarna  
AFCO  
 

Parlament Europejski zmniejszy się z 751 do 705 posłów, kiedy Wielka Brytania opuści UE zwolnione miejsca będą mogły zostać wykorzystane w przypadku przyszłego rozszerzenia UE.

Sesja plenarna  
 

Przewodniczący Schulz ogłosił w środę zwycięzcę nagrody filmowej Parlamentu Europejskiego 2014 Lux Prize. "Ida" to historia młodej kobiety, która szuka swojej tożsamości, to pełna emocji, intymna opowieść, umiejscowiona w bolesnej przeszłości Europy.

Sesja plenarna  
TAXE  
 

Parlament przedstawił propozycje dotyczące sprawiedliwego opodatkowania korporacji w Europie, w rezolucji, przyjętej w głosowaniu w środę. Posłowie wzywają państwa do uzgodnień w sprawie sprawozdań finansowych od firm międzynarodowych w rozbiciu na kraje, wprowadzenia wspólnej, skonsolidowanej podstawy opodatkowania, wspólnych definicji terminologii podatkowej oraz przejrzystości, dotychczas tajnych, umów, dotyczących interpretacji przepisów podatkowych zawieranych przez firmy i kraje UE.

Sesja plenarna  
TAX2  
 

Parliament’s recommendations for making corporate taxation fairer and clearer were voted on Wednesday. MEPs call for an EU register of beneficial owners of companies, a tax havens blacklist, sanctions against non-cooperative tax jurisdictions, action against abuse of “patent box” regimes, a code of conduct for banks and tax advisors, tax good governance rules in EU trade agreements, a common consolidated corporate tax base (CCCTB) and a withholding tax on profits leaving the EU.

Sesja plenarna  
 

Użytkownicy z UE, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli wkrótce obejrzeć je również podczas podróży za granicę.

Sesja plenarna  
 

Cel UE dotyczący 20% udziału energii odnawialnej w całkowitym zużyciu energii, do roku 2020, został osiągnięty w wielu państwach członkowskich, w czwartkowym głosowaniu w sprawie sprawozdania Komisji z "postępów energii odnawialnej" posłowie wzywają państwa pozostające w tyle do nadrobienia zaległości. Osiągnięcie celu 20% efektywności energetycznej do 2020 roku, wymaga od państw pełnego wdrożenia przepisów UE, według kolejnej rezolucji, przyjętej również w czwartek.

Informacje dodatkowe 

Program tygodnia:Nadchodzące wydarzenia 

stycznia 2023 - lutego 2023 
Wybierz datę  
 1.  
  Komisje parlamentarne  
  Brussels, Jòzsef Antall, 2Q2 
 2.  
  Komisje parlamentarne  
  Brussels, Altiero Spinelli, 1G-3 
 3.  
  Komisje parlamentarne  
  Brussels, Jòzsef Antall, 4Q2 
 4.  
  Komisje parlamentarne  
  Brussels, Altiero Spinelli, 3G-3 

Subskrypcyjny serwis informacyjny

Wybierz, co chcesz od nas dostawać

       
 

Akredytacja mediów 

Dziennikarze, fotoreporterzy oraz ekipy radiowe i telewizyjne potrzebują akredytacji prasowej lub/i specjalnego zezwolenia na filmowanie, aby pracować w budynkach Parlamentu Europejskiego.

FAQ 

Jak pracują posłowie, ile zarabiają i jakie ponoszą wydatki? Odpowiedzi na te i inne często zadawane pytania dotyczące metod pracy Parlamentu i kosztów jego funkcjonowania znajdują się w sekcji FAQ.

Skontaktuj się z nami 

Dział Prasowy Parlamentu Europejskiego obejmuje zespół rzeczników prasowych, których zadaniem jest pomaganie dziennikarzom i dostarczanie im informacji na temat pracy oraz decyzji podejmowanych w komisjach i na posiedzeniu plenarnym Parlamentu.