Najdôležitejšie body zo zasadnutia 
 

Hlasovanie o dôvere novej Európskej komisii 

Poslanci budú v stredu napoludnie hlasovať o vyslovení dôvery novému kolégiu komisárov pod vedením Ursuly von der Leyen. Hlasovanie prebehne po rozprave o programe dezignovanej Komisie.

Konferencia predsedov (predseda EP a lídri poslaneckých klubov) vyhlásila dňa 21. novembra proces verejného vypočúvania kandidátov na komisárov za ukončený. Verejné vypočutia jednotlivých dezignovaných komisárov prebehli pred relevantnými parlamentnými výbormi v dňoch 30. septembra - 8. októbra. Dňa 14. novembra vypočuli poslanci troch dezignovaných komisárov, ktorí nahradili predchádzajúcich neúspešných kandidátov.


Parlament v stredu jednoduchou väčšinou schváli alebo zamietne dezignované kolégium komisárov ako celok, a to vrátane už zvolenej predsedníčky EK. Ursula von der Leyen predstúpi pred poslancov ráno, aby im pred samotným hlasovaním opätovne predstavila svoj tím dezignovaných komisárov a diskutovala s nimi o programe svojho kolégia na roky 2019 - 2024.


V prípade, že poslanci vyslovia kolégiu komisárov dôveru, nová Európska komisia sa ujme svojich právomocí dňa 1. decembra 2019.Rozprava: Streda, 27. november

Hlasovanie: Streda, 27. november

Tlačová konferencia: Streda, 27. november o 13h30 (predseda EP David Sassoli a zvolená predsedníčka EK Ursula von der Leyen)

Postup: Voľba Európskej komisie