Aktuality 

Featured 

       

Poslanci tento týždeň hlasujú o financovaní kľúčových energetických projektov a zlepšovaní uskladňovania energie. Ide o súčasť krokov na dosiahnutie klimatických ambícií EÚ.

Zdieľať stránku na Twitter

Poslanci tento týždeň hlasujú aj o revízii usmernení pre európsku energetickú infraštruktúru a uskladňovaní energie… https://t.co/0h8tY4ak20

Najnovšie videá 

       

Pozri aj: 

Skupina ľudí kráčajúcich po železničnej trati ©Ajdin Kamber/AdobeStock        

Svet 
 

Ľudia opúšťajú svoje krajiny z rozličných dôvodov. Či už je to bezpečnosť, demografické faktory, nerešpektovanie ľudských práv, chudoba alebo klimatické zmeny. Prečítajte si náš prehľad.

autá čakajú na hraničnej kontrole        

Bezpečnosť 
 

Cestovanie po Európe bez pasov a hraničných kontrol je jedným z najhmatateľnejších úspechov európskej integrácie. Prečítajte si viac o schengenskom priestore.

Cestovný ruch a doprava už niekoľko mesiacov trpia v dôsledku karantény, ale teraz niektorí turisti dúfajú, že si budú môcť spraviť letnú dovolenku. Parlament neustále vyzýva Komisiu, aby podporila odvetvie cestovného ruchu počas krízy spôsobenej ochorením COVID-19 prostredníctvom financovania, cieleného plánu a koordinácie EÚ.        

Spoločnosť 
 

Po dlhých mesiacoch obmedzení je tu čas, kedy bude možné zase cestovať. Ešte predtým, než sa rozhodnete, kam vyrazíte, si prečítajte rady, ako si cestovanie užiť bez komplikácií.

Prázdne pláže, zrušené lety, tiché ulice – pandémia koronavírusu zdevastovala európsky cestovný ruch. Európsky parlament chce dosiahnuť ambicióznu podporu kontinentálneho cestovného ruchu.        

Spoločnosť 
 

Cestovný ruch je jedným z odvetví, ktoré počas pandémie koronavírusu, utrpeli najviac. Čo robí EÚ na pomoc firmám, ktoré tu pôsobia, ich zamestnancom a ako chráni cestujúcich?

Poslankyňa Maria Arena        

Spoločnosť 
 

Podľa predsedníčky podvýboru EP pre ľudské práva musia byť opatrenia proti koronavírusu prijaté tak, aby mali čo najmenší a najkratší dopad na súkromie a slobodu.

Muž oberá jahody do prepravky        

Podľa Európskeho parlamentu je potrebné podporovať a chrániť sezónnych a cezhraničných pracovníkov, aby mohli i naďalej bezpečne cestovať do práce a aby mali rovnaké pracovné podmienky.

Oznámenie o správe 

Zaregistrujte sa, aby ste dostávali aktuálne správy o vašich obľúbených témach