Deň Európy: naučte sa ako sa riadi priamo v Parlamente  

 
 

Zdieľať túto stránku: 

Implantácia identifikačných čipov do tela európskych občanov: Ste za alebo proti? Nebojte sa, to nie je legislatíva, ale fikcia, o ktorej diskutovali študentmi na návšteve Parlamentaria, návštevníckeho centra Európskeho parlamentu. Zúčastnili sa na rolovej hre a mohli si tak vyskúšať, čo to znamená byť poslancom Európskeho parlamentu. Pri príležitosti Dňa Európy sa pozrite na naše video ukazujúce budúcich európskych občanov a zistite si viac o EÚ, demokratickom procese i umení kompromisu.

Rolovej hry vo videu sa zúčastnila belgická škola. Každoročne sa na nej zúčastňuje okolo 400 skupín a 10 tisíc študentov z celej Európy. Hry sú na požiadanie organizované pre stredné školy, ktoré navštívia Parlamentarium v 23 úradných jazykoch EÚ.


9. mája oslavujeme Deň Európy, ktorým si pripomíname historický prejav bývalého francúzskeho ministra zahraničných vecí Roberta Schumana z 9. mája 1950. Navrhol v ňom, aby Francúzsko, Nemecko, Belgicko, Holandsko, Luxembursko a Taliansko vytvorili Európske spoločenstvo uhlia a ocele, zárodok súčasnej Európskej únie.