Snapchat: Nahliadnite s nami do zákulisia európskej politiky 

Aktualizované: 
 
Vytvorené:   
 

Zdieľať túto stránku: 

Európsky parlament sa chce hravou formou prihovárať aj mladým ľuďom. Preto sme prítomní aj na Snapchate.  

Snapchat, vďaka ktorému si môžete posielať správy, ktoré sa samé vymažú, sa stretol s obrovským úspechom, najmä v radoch mladých ľudí. Založili ho v roku 2011 a dnes má viac ako 100 miliónov užívateľov. A až tretina z nich žije v Európe. V máji 2015 sme sa tu preto zaregistrovali i my a dnes nás tu sleduje už viac ako 15 tisíc followerov.

Užívatelia Snachatu si medzi sebou vymieňajú obrázky a krátke videá, ku ktorým môžu pridávať text alebo rôzne emotikony či filtre. Spomedzi všetkých sociálnych sietí sa Snapchat vyznačuje najmä svojím mladým publikom - väčšina jeho užívateľov má totiž menej ako 30 rokov. Pre Parlament to predstavuje vynikajúci príležitosť prihovoriť sa svojim budúcim voličom a ukázať im, na čom poslanci práve pracujú.


Parlament na Snapchate


Náš tím na Snapchate publikuje fotografie alebo desaťsekundové videá doplnené krátkymi textami. Vďaka nim sa dozviete, ako to u nás vyzerá počas bežného dňa - uvidíte ruch na chodbách budovy počas zasadaní výborov alebo začujete zvonček, ktorým poslancov zvolávajú na plenárne hlasovanie.


Od decembra máme už viac ako 6000 followerov


Komunikácia na Snapchate nie je jednostranná, svoje fotografie a videá nám tu môžete posielať i vy. Každý deň odpovedáme na otázky našich fanúšikov z celej Európy. Ich počet sa postupne vyšplhal na viac ako 15 tisíc.


Ak niekedy navštívite budovu Parlamentu v Štrasburgu alebo Bruseli, na svoju fotografiu tu môžete pridať náš geo-filter. Je to v podstate obrázok Parlamentu, ktorý sa pridá na vašu fotku a označuje tak vašu polohu. Toto však funguje len vtedy, ak sa na danom mieste skutočne nachádzate.


Tak čo? Chcete sa k nám pridať i vy? Hľadajte nás pod menovkou europarl alebo oskenujte obrázok poniže.

snapcode1