Tento týždeň v Európskom parlamente: certifikáty na cestovanie, vakcíny, klietkové chovy  

 
 

Zdieľať túto stránku: 

Poslanci sa budú tento týždeň venovať návrhom na zavedenie certifikátov, ktoré by mali uľahčiť cestovanie. Čaká ich hlasovanie o zrýchlenej autorizácii vakcín proti mutáciám koronavírusu.

Tento týždeň zasadajú parlamentné výbory  

Digitálny zelený certifikát

 


Výbor pre občianske slobody bude v utorok ráno prvýkrát rokovať o návrhu na zavedenie digitálneho zeleného osvedčenia na cestovanie. Tento certifikát by mal slúžiť ako dôkaz, že osoba bola buď zaočkovaná, testovaná s negatívnym výsledkom alebo koronavírus už prekonala. Parlament už v marci súhlasil so zrýchleným legislatívnom konaním, aby sa mohli certifikáty používať už toto leto.Vakcíny proti mutáciám koronavírusu

 


Výbor pre verejné zdravie bude vo štvrtok rokovať a v piatok hlasovať o zrýchlených postupoch na schvaľovanie vakcín, ktoré boli prispôsobené na nové varianty koronavírusu.


Zákaz klietkového chovu

 


Vo štvrtok ráno je na pláne verejné vypočutie, ktoré nadväzuje na občiansku iniciatívu za zákaz klietok pri chove hospodárskych zvierat. Poslanci budú počas híringu hovoriť s odborníkmi a predstaviteľmi iniciatívy End the Cage Age.


Vzťahy EÚ-India

 


Výbor pre zahraničné veci bude v utorok hlasovať o stanovisku ohľadne vzťahov medzi EÚ a Indiou. Deje sa tak pri príležitosti blížiaceho sa summitu 8. mája.


Priame prenosy športových podujatí

 


Nelegálne živé prenosy športových podujatí poškodzujú nielen ich organizátorov, ktorý takto prichádzajú o zisky, ale aj online divákov, ktorým sa s nimi môže dostať do zariadení malvér alebo im môžu byť odcudzené osobné údaje. Výbor pre právne veci bude v utorok hlasovať o správe, kde navrhuje viaceré riešenia tohto problému.