Rozprava o stave Únie: kde všade ju môžete sledovať  

Aktualizované: 
 
Vytvorené:   
 

Zdieľať túto stránku: 

V stredu 15. septembra sa bude v Štrasburgu konať výročná rozprava o stave Únie o tom, čo sa nám podarilo dosiahnuť na uplynulý rok a čo náš čaká v blízkej budúcnosti.

Rozprava o stave Únie

 

Debata o stave únie sa koná každý rok počas septembrového plenárneho zasadnutia. Predsedníčka Európskej komisie predstupuje pred poslancov v pléne, zhrnie im, čo sa Komisii podarilo dosiahnuť za uplynulý rok a predstaví jej plány na nasledujúci rok ako aj dlhodobé priority.

Pre Parlament, ako jedinú priamo volenú inštitúciu EÚ, je táto debata príležitosťou dohliadať na konanie Európskej komisie, ktorá v EÚ predstavuje výkonnú moc. Poslanci tak majú možnosť preskúmať prácu Komisie a uistiť sa, aby boli vyriešené kľúčové obavy Európanov.

Správa o stave Únie 2021

Priority, ktoré predstavila Ursula von der Leyen minulý rok, zostávajú prioritami aj naďalej. EÚ stále bojuje s pandémiou koronavírusu a pracuje na sociálnej a hospodárskej obnove. Okrem toho sa venuje veľkým programom, ako je európska zelená dohoda alebo digitalizácia.


Ako môžete rozpravu sledovať?

Rozpravu budeme vysielať v priamom prenose na našom webe v stredu 15. septembra od 09:00. Ako aj pri iných plenárnych debatách, aj táto bude tlmočená do všetkých jazykov vrátane slovenčiny, jazyk si môžete zvoliť priamo vo videu. Spoločne s Európskou komisiou budeme rozpravu vysielať aj na Facebooku.

Na sociálnych sieťach - Twitteri, LinkedIne a Instagrame - používame hashtag #SOTEU.

Fotografie a videá z debaty nájdete v našom multimediálnom centre, kde si ich môžete stiahnuť a voľne použiť.

Ak vás zaujíma, čo o blížiacej sa debate hovoria na sociálnych sieťach europoslanci, pozrite si našu online aplikáciu EP Newshub.