Spoločnosť 

Produkty pre túto kategóriu 

       

Od krádeže údajov po zablokované systémy v nemocniciach: kybernetické útoky môžu mať nebezpečné následky a ohroziť životy ľudí. Zistite podrobnosti o kybernetickej bezpečnosti v EÚ.

       

Spoločnosť 
 

Do 26. októbra, sa Európania, ktorí majú 18 a 19 rokov, môžu hlásiť o vlakový lístok po Európe. Rozbieha sa totiž ďalšie kolo iniciatívy Európskeho parlamentu #DiscoverEU.

       

Spoločnosť 
 

V porovnaní s celosvetovým meradlom sú európske cesty veľmi bezpečné. V ktorých krajinách je nehôd najmenej? Pozrite si našu infografiku s hlavnými štatistikami.

       

Spoločnosť 
 

Rodovo motivované a domáce násilie je v EÚ stále bežné. Jeho obeťami sú predovšetkým ženy a dievčatá. Prečítajte si, čo proti tomuto problému robí EÚ.

       

Spoločnosť 
 

EÚ má jedny z najvyšších štandardov ochrany zvierat na svete. Prečítajte si viac o platnej legislatíve na ochranu hospodárskych, laboratórnych, divožijúcich a domácich zvierat.

       

Spoločnosť 
 

Nezamestnanosť v EÚ od roku 2013 postupne klesala, no počas koronakrízy prišlo o prácu mnoho ľudí. Prečítajte si, ako EÚ pracuje na znižovaní nezamestnanosti a bojuje proti chudobe.