Svet 

Produkty pre túto kategóriu 

       

Svet 
 

Počas plenárnej debaty o budúcnosti Afganistanu sa poslanci zhodli na tom, že ľuďom, ktorí sú ohrození potom, ako krajinu znovu obsadil Taliban, musí byť poskytnutá pomoc.

       

Zatknutie Alexeja Navaľného len podnietilo ďalšie napätie vo vzťahoch medzi EÚ a Ruskom. Prečítajte si o ďalších príčinách nezhôd aj o tom, ako situáciu vidí Európsky parlament.

       

Rozdielne názory ohľadne demokracie a migrácie ako aj ilegálne vrty zemného plynu nútia EÚ prehodnocovať jej vzťahy s Tureckom. Ako sme na tom v súčasnosti?

       

Svet 
 

Afrika a EÚ musia vytvoriť nové partnerstvo ako rovný s rovným. V rámci neho by sa mali sústrediť na potreby ľudí a riešiť situáciu po pandémii.

       

Svet 
 

EÚ rokuje o rôznych obchodných dohodách s tretími krajinami alebo regionálnymi zoskupeniami. Všetky musí odsúhlasiť aj Európsky parlament. Prinášame vám ich aktuálny prehľad.

       

Svet 
 

Ľudia opúšťajú svoje krajiny z rozličných dôvodov. Či už je to bezpečnosť, demografické faktory, nerešpektovanie ľudských práv, chudoba alebo klimatické zmeny. Prečítajte si náš prehľad.