Svet
Priority
Produkty pre túto kategóriu

Pozrite si našu časovú os, kde nájdete prehľad o tom, ako EÚ a Európsky parlament pokračujú v podpore Ukrajiny v roku 2023.

Ľudia opúšťajú svoje krajiny z rozličných dôvodov. Či už je to bezpečnosť, demografické faktory, nerešpektovanie ľudských práv, chudoba alebo klimatické zmeny. Prečítajte si náš prehľad.

EÚ a Európsky parlament stoja na strane Ukrajiny od 24. februára 2022, keď Rusko začalo neodôvodnenú a nezákonnú inváziu tejto krajiny v plnom rozsahu.

Pozrite si našu časovú os, kde nájdete prehľad toho, ako EÚ a Európsky parlament podporovali Ukrajinu v roku 2022od začiatku ruskej invázie 24. februára.

Ešte pred útokom na Ukrajinu zo strany Ruska vo februári 2022 Európska únia prejavila vôľu pomôcť Kyjevu a chce s Ukrajinou nadviazať pevnejšie vzťahy. Zistite v našom článku ako sa to deje.

Vojna na Ukrajine nám pripomína najtemnejšie kapitoly európskych dejín, hovorí predseda zahraničného výboru Európskeho parlamentu.

Vzťahy medzi Iránom a EÚ sa v posledných rokoch ukázali ako neisté kvôli neustálemu porušovaniu ľudských práv v krajine. Parlament opakovane vyzval na prijatie ďalších opatrení.

Parlament schválil pravidlá na boj proti zahraničným dotáciám, ktoré deformujú trh a sú určené pre spoločnosti pôsobiace v EÚ.

Michail Gorbačov počas návštevy Európskeho parlamentu vyzval na dialóg a zriekol sa použitia sily.

Európska únia uzatvára rôzne obchodné zmluvy s krajinami po celom svete, pred ich platnosťou však zmluvy podliehajú schvaľovaniu Európskym parlamentom.

Ruská invázia na Ukrajine prinútila milióny ľudí opustiť svoj domov. Zistite, ako im EÚ pomáha a ako riadi svoje externé hranice.

Vzťahy medzi EÚ a Indiou sa za posledné roky značne prehĺbili. Prečítajte si, v akých oblastiach môžeme našu spoluprácu ešte viac zintenzívniť.