Svet 

Produkty pre túto kategóriu 

       

Zatknutie Alexeja Navaľného len podnietilo ďalšie napätie vo vzťahoch medzi EÚ a Ruskom. Prečítajte si o ďalších príčinách nezhôd aj o tom, ako situáciu vidí Európsky parlament.

       

Rozdielne názory ohľadne demokracie a migrácie ako aj ilegálne vrty zemného plynu nútia EÚ prehodnocovať jej vzťahy s Tureckom. Ako sme na tom v súčasnosti?

       

Svet 
 

EÚ rokuje o rôznych obchodných dohodách s tretími krajinami alebo regionálnymi zoskupeniami. Všetky musí odsúhlasiť aj Európsky parlament. Prinášame vám ich aktuálny prehľad.

       

Svet 
 

Ľudia opúšťajú svoje krajiny z rozličných dôvodov. Či už je to bezpečnosť, demografické faktory, nerešpektovanie ľudských práv, chudoba alebo klimatické zmeny. Prečítajte si náš prehľad.

       

Obmedzenia kvôli koronavírusu dorazili už aj do médií. Práve ony pritom zohrávajú kľúčovú úlohu v poskytovaní overených informácií a vyvracaní falošných správ.

       

Na Africkom kontinente môže mať koronavírus skutočne devastujúce následky, tvrdí predseda rozvojového výboru EP Tomas Tobé. EÚ preto musí pomáhať aj tam i v iných rozvojových krajinách.