V parlamente vystúpil jordánsky kráľ Abdalláh II.  

 
 

Zdieľať túto stránku: 

Pred európskymi poslancami v pléne dnes vystúpil jordánsky kráľ Abdalláh II. Počas svojho prejavu podčiarkol dôležitosť mieru na Blízkom východe.

Jordánsky kráľ Abdalláh II. počas svoho príhovoru v pléne Európskeho parlamentu 15. januára 2020  

„To, čo sa deje na Blízkom východe, môže byť pocítené všade na svete,“ varoval jordánsky kráľ Abdalláh II. počas svojho prejavu na pôde Európskeho parlamentu v Štrasburgu. Hovoril o dôležitosti stability na Blízkom východe a potenciálnych hrozivých následkoch konfliktu v tomto regióne.

Jeho dnešná návšteva je v poradí už šiesta, naposledy do parlamentu zavítal už v roku 2015.


Hovoril o palestínskom konflikte, vyostrovaním napätia medzi USA a Iránom, kríze v Sýrii a situácii v Líbyi. Podľa jeho slov je veľmi dôležité ponúknuť mladým ľuďom v tomto regióne nádej a príležitosti.

"Môj otec, kráľ Husajn, ma naučil, že nastolenie mieru je vždy ťažšia, no ušľachtilejšia cesta. A po ťažkej ceste sa najlepšie kráča s našimi priateľmi. Priatelia ako ste vy a európski občania, aby sme spoločne dosiahli budúcnosť, o ktorú sa usilujú naše národy a ktoré si zaslúžia nielen oni, ale aj celý svet, “povedal.

O spoločnom úsilí hovoril aj predseda parlamentu David Sassoli. „Myslím si, že udalosti zo začiatku tohto roka ukazujú dôležitosť práce, ktorú ešte musíme spolu vykonať,“ vyhlásil.