Tlačové stredisko 

Filtrovať 

Plenárne zasadnutie  
 

The EU Commission and member states should impose a temporary freeze on EU accession talks with Turkey, urged a majority of political group leaders and MEPs in a debate with EU foreign policy chief Federica Mogherini and neighbourhood Commissioner Johannes Hahn on Tuesday afternoon. But the door for dialogue should remain open, unless Turkey introduces capital punishment, some added. A resolution will be put to a vote on Thursday at noon.

Plenárne zasadnutie  
 

Ceny nových liekov v EÚ za ostatné desaťročia výrazne vzrástli, čím sa stali pre mnohých občanov EÚ nedostupnými a ohrozili udržateľnosť systémov zdravotnej starostlivosti. Uvádza to uznesenie, ktoré vo štvrtok schválil Európsky parlament. Poslanci za účelom dosiahnutia spravodlivejšej rovnováhy medzi verejným záujmom štátov a súkromnými záujmami farmaceutického sektora požadujú opatrenia na zvýšenie transparentnosti nákladov na výskum a vývoj, verejných financií a marketingových výdavkov.

Plenárne zasadnutie  
 

The new legislative proposals for a circular economy tabled by the European Commission and presented to MEPs by Commission Vice-Presidents Frans Timmermans and Jyrki Katainen, along with an action plan, were cautiously welcomed by MEPs on Wednesday. But they argued that on waste recycling, reducing food waste and landfill, the proposals aim too low.

Plenárne zasadnutie  
ENVI  
 

Nízkorizikové biologické pesticídy, založené napríklad na mikroorganizmoch biologického pôvodu, feromónoch či esenciálnych olejoch, by mohli nahradiť konvenčné prípravky na ochranu rastlín, ktoré majú negatívny vplyv na životné prostredie a ľudské zdravie. Parlament preto v stredajšom uznesení vyzval členské štáty, aby neotáľali pri schvaľovaní nízkorizikových alternatív, a požiadal Európsku komisiu, aby predložila návrh na revíziu aktuálnych pravidiel s cieľom urýchliť proces ich autorizácie.

Plenárne zasadnutie  
 

Európsky parlament v stredu schválil návrh na zriadenie spoločného systému pohraničnej a pobrežnej stráže EÚ, ktorý spojí úsilie agentúry Frontex a orgánov ochrany štátnych hraníc. Nová legislatíva ponechá každodennú správu vonkajších hraníc v rukách štátnych orgánov, v prípade zvýšeného vonkajšieho tlaku im však umožní požiadať o pomoc Európsku agentúru pohraničnej a pobrežnej stráže (EPPS), ktorá urýchlene rozmiestni svoje tímy na ohrozené časti hranice.

Doplňujúce informácie 

Týždenná agenda:Budúce podujatia 

januára 2023 - februára 2023 
Vybrať deň  
 1.  
  Parlamentné výbory  
  Brussels, Jòzsef Antall, 2Q2 
 2.  
  Parlamentné výbory  
  Brussels, Altiero Spinelli, 1G-3 
 3.  
  Parlamentné výbory  
  Brussels, Jòzsef Antall, 4Q2 
 4.  
  Parlamentné výbory  
  Brussels, Altiero Spinelli, 3G-3 
       
 

Media accreditation 

Novinári, fotografi a audiovizuálne tímy musia požiadať o akreditáciu médií a/alebo osobitné povolenie na nahrávanie, aby mohli vstúpiť do priestorov Parlamentu a pracovať v nich.

Často kladené otázky 

Ako pracujú poslanci Európskeho parlamentu, koľko zarábajú, na aké príspevky majú nárok? Odpovede na tieto, ako aj ďalšie často kladené otázky nájdete práve v tejto sekcii.

Kontaktujte nás 

Tlačové oddelenie Európskeho parlamentu má tím tlačových hovorcov, ktorých prácou je pomáhať novinárom a poskytovať im informácie o práci a rozhodnutiach vo výboroch a na plenárnej schôdzi.