Preiskovalna pravica Evropskega parlamenta
Vprašanje za ustni odgovor O-000007/2024
za Komisijo
Člen 136 Poslovnika
Salvatore De Meo, Domènec Ruiz Devesa, Rainer Wieland, Maite Pagazaurtundúa, Helmut Scholz, Damian Boeselager
v imenu Odbora za ustavne zadeve
Preiskovalna pravica Evropskega parlamenta
Vprašanje za ustni odgovor O-000006/2024
za Svet
Člen 136 Poslovnika
Salvatore De Meo, Domènec Ruiz Devesa, Rainer Wieland, Maite Pagazaurtundúa, Damian Boeselager, Helmut Scholz
v imenu Odbora za ustavne zadeve
Sprejetje posebnega ukrepa za Tunizijo za leto 2023
Vprašanje za ustni odgovor O-000005/2024
za Komisijo
Člen 136 Poslovnika
Michael Gahler
v imenu Odbora za zunanje zadeve
Udo Bullmann
v imenu Odbora za razvoj
Pridružitveni sporazumi za sodelovanje tretjih držav v programih Unije
Vprašanje za ustni odgovor O-000004/2024
za Komisijo
Člen 136 Poslovnika
Christian Ehler
v imenu Odbora za industrijo, raziskave in energetiko
Jean-Lin Lacapelle
v imenu Odbora za zunanje zadeve
Vprašanje za ustni odgovor O-000003/2024
za Svet
Člen 136 Poslovnika
Sandro Gozi
v imenu skupine Renew
Delovni pogoji učiteljev v Evropski uniji
Vprašanje za ustni odgovor O-000002/2024
za Komisijo
Člen 136 Poslovnika
Dolors Montserrat
v imenu Odbora za peticije
Vprašanje za ustni odgovor O-000059/2023
za Komisijo
Člen 136 Poslovnika
Niels Fuglsang (S&D), Thomas Waitz (Verts/ALE), Günther Sidl (S&D), Sarah Wiener (Verts/ALE), Emil Radev (PPE), Michaela Šojdrová (PPE), Sirpa Pietikäinen (PPE), Heidi Hautala (Verts/ALE), Annika Bruna (ID), Caroline Roose (Verts/ALE), Pascal Durand (S&D), Pierre Larrouturou (S&D), Martin Buschmann (NI), Manuela Ripa (Verts/ALE), Martin Häusling (Verts/ALE), Maria Noichl (S&D), Anna Deparnay-Grunenberg (Verts/ALE), Grace O'Sullivan (Verts/ALE), Mario Furore (NI), Rosa D'Amato (Verts/ALE), Tiziana Beghin (NI), Petras Auštrevičius (Renew), Tilly Metz (Verts/ALE), Anja Hazekamp (The Left), Sylwia Spurek (Verts/ALE), Francisco Guerreiro (Verts/ALE), Martin Hojsík (Renew), Michal Wiezik (Renew), Malin Björk (The Left), Marisa Matias (The Left), Ville Niinistö (Verts/ALE), Marianne Vind (S&D), Christel Schaldemose (S&D), Karen Melchior (Renew), Alice Kuhnke (Verts/ALE), Pär Holmgren (Verts/ALE), Marina Kaljurand (S&D), Mick Wallace (The Left), Henna Virkkunen (PPE), Róża Thun und Hohenstein (Renew)
Vprašanje za ustni odgovor O-000058/2023
za Komisijo
Člen 136 Poslovnika
Dragoş Pîslaru
v imenu Odbora za zaposlovanje in socialne zadeve
Prednostne naloge EU za 68. zasedanje Komisije OZN o položaju žensk
Vprašanje za ustni odgovor O-000057/2023
za Komisijo
Člen 136 Poslovnika
Robert Biedroń
v imenu Odbora za pravice žensk in enakost spolov
Prednostne naloge EU za 68. zasedanje Komisije OZN o položaju žensk
Vprašanje za ustni odgovor O-000056/2023
za Svet
Člen 136 Poslovnika
Robert Biedroń
v imenu Odbora za pravice žensk in enakost spolov
Vprašanje lahko predloži odbor, politična skupina ali vsaj 5 % vseh poslancev Parlamenta (36) Svetu, Komisiji ali podpredsednici Komisije/visoki predstavnici Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko. Konferenca predsednikov odloči, če in v kakšnem vrstnem redu se vprašanja vključijo v končni osnutek dnevnega reda zasedanja.
Smiselno se uporablja člen 132(2) do (5) o vlaganju in glasovanju o predlogih resolucij.