skip to content
 
 
 .

Najnowsze informacje

W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Instytutem Sobieskiego, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (WSIiZ), Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Rzeszów, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, Team Europe i Stowarzyszeniem Network PL, zorganizowało 24 maja w Rzeszowie kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu ,,Staże i kariera w instytucjach unijnych”.
Debata z okazji 20. rocznicy referendum akcesyjnego w Polsce
,,Nasza Europa – nasza przyszłość jako wspólnoty wartości’’ to motto, które królowało dwadzieścia lat temu podczas ceremonii ratyfikacji traktatu ateńskiego, na mocy którego Polska i dziewięć innych państw przystąpiło do Unii Europejskiej. W tym roku mija dwudziesta rocznica referendum akcesyjnego z 7-8 czerwca 2003 r., w którym ponad 77% Polek i Polaków powiedziało „tak” dla przystąpienia Polski do UE.
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Parlamentu Europejskiego przyzna dofinansowanie w postaci grantu w obszarze komunikacji w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat demokratycznej roli Parlamentu Europejskiego w życiu obywateli, zwiększenia aktywności obywatelskiej i zmobilizowania wyborców do udziału w wyborach europejskich w 2024 roku (EE24).
W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Instytut Sobieskiego, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Poznań, Team Europe oraz Stowarzyszeniem Network PL serdecznie zapraszają 29 maja 2023 o godz. 9:45 na warsztaty „Staże i kariera w instytucjach UE”. 
W poniedziałek 8 maja rozpocznie się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Posłowie zajmą się m.in. stanowiskiem ws. powstrzymywania „greenwashingu”, debatą z udziałem kanclerza Niemiec Olafa Scholza w ramach cyklu „Oto Europa” oraz ograniczeniem emisji metanu z sektora energetycznego.
Parlament Europejski (PE) poszukuje usług wsparcia w organizacji działań informacyjnych i komunikacyjnych biur łącznikowych Parlamentu Europejskiego (EPLO). Niniejsze zamówienie dotyczy działań prowadzonych przez Parlament Europejski w Polsce, w stolicy oraz w różnych regionach na rzecz zdecentralizowanej komunikacji. Usługi mogą być również wymagane na potrzeby działań transgranicznych z krajami sąsiadującymi.
Więcej aktualności