skip to content
 
 
 

Biuro PE we Wrocławiu

 .
 
Posłowie oklaskują posłankę Pierrette Herzberger-Fofanę (w środku), która opowiedziała o własnym doświadczeniu z brutalnością policji
Posłowie do PE potępili rasizm i przemoc policyjną i wezwali do postępów w negocjacjach między UE a Wielką Brytanią i w planach naprawczych podczas sesji plenarnej 17-19 czerwca.
Posłowie omawiają na nadzwyczajnym posiedzeniu plenarnym odbudowę gospodarki i wieloletni budżet z Ursulą von der Leyen i Radą, . ©EP/D
Koncentrując się na przyszłych pokoleniach, Przewodnicząca Komisji przedstawiła na posiedzeniu plenarnym instrument naprawczy w wysokości €750 miliardów w ramach wieloletniego budżetu UE.
Majowa sesja plenarna
Na majowej sesji plenarnej posłowie wezwali do utworzenia pakietu na rzecz odbudowy w wysokości 2 bilionów euro, aby pomóc w naprawie skutków koronawirusa.
Szesnaście lat temu Polska dołączyła do rodziny państw Unii Europejskiej. Od 16 lat, 9 maja, w rocznicę Deklaracji Schumana, świętujemy uroczyście Dzień Europy. W tym roku, z uwagi na pandemię COVID-19, zmuszeni jesteśmy przenieść nasze święto do sieci.
Unia Europejska świętuje w tym roku 70-lecie podpisania Deklaracji Schumana, która zapoczątkowała proces tworzenia wspólnoty europejskiej. Z tej okazji wrocławskie Biuro Parlamentu Europejskiego, we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu, wyprodukowało spot opowiadający historię jednoczenia kontynentu.
Siedemdziesiąt lat temu, gdy świat, podzielony na dwa wrogie obozy i pogrążony w mrokach Zimnej Wojny, drżał przed groźbą konfliktu nuklearnego na osi USA - ZSRR, przełomowa deklaracja Roberta Schumana położyła solidny fundament pod budowę wspólnej Europy. Europy opartej na pokoju i współpracy gospodarczej.
W tym roku mija okrągłe 70 lat od dnia, gdy francuski minister spraw zagranicznych, Robert Schuman, ogłosił przełomowy plan, z którego narodziła się dzisiejsza Unia 27 państw. Dlatego też od szesnastu lat, 9 maja w rocznicę Deklaracji Schumana, świętujemy uroczyście Dzień Europy.
Posłowie chcą szerokiego pakietu wspierającego europejską gospodarkę po kryzysie związanym z COVID-19, włącznie z obligacjami na rzecz ożywienia gospodarczego zabezpieczonymi budżetem UE.
Podczas debaty z Ursulą von der Leyen i Charlesem Michelem posłowie wezwali do bardziej skoordynowanych działań europejskich w celu ochrony obywateli i wspierania gospodarki.
Instytucje europejskie walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i udzielają pomocy państwom członkowskim potrzebującym sprzętu i wsparcia. W dłuższej perspektywie, Unia Europejska pracuje nad złagodzeniem społecznych i gospodarczych skutków kryzysu wywołanego prez pandemię. Przedstawiamy 10 kroków, które UE podjęła w walce z COVID-19.
Z przykrością informujemy Państwa, że w związku z decyzją władz Parlamentu Europejskiego mającą na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2, zaplanowana na piątek 13 marca debata "Z Widokiem na Erasmus+" została odwołana.