skip to content
 

Biuro PE we Wrocławiu

 
 .
W zeszłym roku razem z Akademią Mikrograntów Strefy Kultury Wrocław mieliśmy okazje zorganizować serię szkoleń i warsztatów w ramach programu Pracownia Wspólnie.eu. Teraz prezentujemy jeden z efektów tego projektu.
Nowy rok przyniósł nam wiele ciekawych inicjatyw, w które jako Biuro Parlamentu Europejskiego mieliśmy okazję się zaangażować. W tym roku udało nam się przede wszystkim wrócić do organizacji działań stacjonarnie. Tęskniliśmy za Waszymi odwiedzinami w Domu Europy. Jednak wyciągnęliśmy lekcję z ostatnich lat i większość organizowanych przez nas spotkań mogliście także obejrzeć na naszym Facebooku.  Podsumujmy sobie ostatnie pół roku działalności, bo wydarzyło się naprawdę dużo!
Rozpoczęliśmy drugą edycję Festiwalu Kultury Europejskiej! 2 lipca mieliśmy okazję gościć na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim w ramach wydarzenia Z Radością ku Europie.
Przez całe wakacje w każdy czwartek o godz. 21:30 zapraszamy na Wyspę Słodową we Wrocławiu, gdzie czekają na was projekcje najlepszych filmów ostatnich lat! 
29 czerwca oficjalnie otworzyliśmy Europejską Pasiekę Miejską! To wyjątkowa inicjatywa Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, na którą składają się setki tysięcy pszczół, które zamieszkały w 8 drewnianych ulach na terenie Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt.
27 czerwca w Domu Europy odbyła się uroczysta inauguracja Katedry Jean Monnet, która już od kilku miesięcy działa przy Uniwersytecie Wrocławskim! Główne cele powołania katedry to pogłębianie nauczania w dziedzinie studiów europejskich oraz zapewnienie pogłębionych badań w dziedzinach najbardziej potrzebnych na rynku pracy.
W publicystycznym programie "Współnie.eu" w Telewizji Echo24 rozmawiamy o najważniejszych wydarzeniach w Europie. Wspólnie analizujemy jaką rolę Unia Europejska odgrywa w naszym życiu.
Zachęcamy do udziału w debacie "Na koniec świata" w ramach półmaratonu czytań performatywnych organizowanego w Centrum Sztuk Performatywnych "Piekarnia" przez Instytut Grotowskiego.
Komisja Europejska ustanowiła rok 2022 Europejskim Rokiem Młodzieży wskazując młodych ludzi jako pokolenie odpowiedzialne za kształt przyszłej Europy: bardziej zielonej, inkluzywnej oraz otwartej. We wtorek, 21 czerwca 2022 r., Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej i Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu wraz z partnerami: Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych, Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji oraz Narodową Agencją Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zapraszają na debatę „Z Widokiem na Europejski Rok Młodzieży”.
Technologia ma ogromny wpływ na nasze życie. Jednak korzystanie z serwisów internetowych może nieść za sobą duże ryzyko. W poniedziałek, 20 czerwca 2022 r., Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Centrum Badań Problemów Prawnych i Ekonomicznych Komunikacji Elektronicznej przy Uniwersytecie Wrocławskim zapraszają na debatę pt. „Z Widokiem na Cyberbezpieczeństwo”.
W Oratorium Marianum odbyła się dzisiaj debata będąca podsumowaniem zakończonego właśnie projektu GANESA, który został sfinansowany z grantu Parlamentu Europejskiego oraz objęty patronatem przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.