skip to content
 

Biuro PE we Wrocławiu

 
 .
Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej oraz Centrum Concordia Design serdecznie zaprasza Państwa na debatę poświęconą sytuacji kobiet w czasie pandemii COVID-19.
Zapraszamy do obejrzenia programu Wspólnie.eu w telewizji Echo24 TV, w którym Leszek Gaś, dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu, nie tylko przybliża widzom kwestie omawiane na sesji plenarnej przez Parlament Europejski, ale także zakreśla szerszą perspektywę pomagającą zrozumieć obywatelowi tematyke unijną oraz miejsce Polski we Wspólnocie.
Co nowa taksonomia UE oznacza dla polskiej energetyki?Czy istnieje realna szansa na powstanie elektrowni atomowej w Polsce?Jakie są kluczowe aspekty europejskiej polityki klimatycznej?  
Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu wraz z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej zapraszają na transmisję debaty online "Z widokiem na Kreatywną Europę".
Już 16 grudnia odbędzie się spektakl muzyczno-literacki z okazji wręczenia nagrody im. Sacharowa za wolność myśli, który współorganizujemy razem z Centrum Historii Zajezdnia przy ulicy Grabiszyńskiej 184 we Wrocławiu.
Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu pragnie zachęcić do uczestnictwa w The Wrocław Security Summit 2021, który odbędzie się w dniach 14-16 grudnia 2021 r. w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Wrocławskiego. Wydarzenie, organizowane przez Uniwersytet Wrocławski i Instytut Studiów Międzynarodowych, będzie miało charakter hybrydowy – tj. jednoczesne uczestnictwo w trybie stacjonarnym i zdalnym dla ekspertów i publiczności.
Jedna na trzy kobiety w UE doświadczyła przemocy fizycznej i seksualnej od 15 roku życia. Każdego tygodnia około 50 kobiet traci życie z powodu przemocy domowej ze strony swoich partnerów.
Dzięki serdecznej współpracy Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu z największą lokalną stacją telewizyjną w regionie Dolnego Śląska, Telewizją Echo24, uruchamiamy cykliczny program pod tytułem WspólnieEU.
Dzięki rosnącej świadomości na temat ochrony środowiska prawdopodobnie większość z nas wie, czym jest recykling.
Za nami już nasza świąteczna gra miejska Życzenia dla Europy!