skip to content
 
 
 

2013

Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu zaprasza do udziału w spotkaniu "Z Widokiem na wybory europejskie 2014" inaugurującym kampanię informacyjną przed przyszłorocznymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Europejska Nagroda Obywatelska
Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej w Polsce zapraszają na uroczystość wręczenia Europejskiej Nagrody Obywatelskiej Teatrowi Arka oraz panu Jackowi Głombowi za szczególne zasługi w promocję wartości integracyjnych i ogólnoeuropejskich.
We wtorek, 10 września, oficjalnie rozpoczęła się kampania informacyjna przed wyborami europejskimi w 2014 roku. Kampania będzie kontynuowana również po wyborach, dopóki nowo wybrany Parlament nie wybierze kolejnego przewodniczącego Komisji Europejskiej.
Dlaczego wybory do Parlamentu Europejskiego są ważne i warto w nich uczestniczyć? Jak zachęcić Polaków do głosowania? Zapraszamy do udziału w konkursie Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Nakręć się na wybory!” Przygotujcie krótki film, który przekona niezdecydowanych do oddania swojego głosu w eurowyborach 2014. Na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody – smartfony i tablety! Prace można nadsyłać do 30 listopada br.
W najbliższą niedzielę na antenę Radia VOX FM wraca audycja „Śniadanie w Parlamencie”. Tematem przewodnim tegorocznego cyklu będą przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego. W audycji pojawią się nowe elementy, takie jak „Inna strona Parlamentu Europejskiego”, czy młodzieżowe debaty nadawane na żywo ze studia. Program „Śniadanie w Parlamencie” otrzymał dotację Dyrekcji Generalnej ds. Komunikacji Parlamentu Europejskiego.
Debatą z udziałem posłów do Parlamentu Europejskiego o kondycji gospodarki i rynku pracy w UE rozpoczęła się tegoroczna premiera spektaklu "Parlament Europejski kontra Kryzys" przygotowanego przez Wrocławski Teatr Lalek na zlecenie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.
Już za tydzień odbędzie się premiera tegorocznej edycji przedstawienia "Parlament Europejski kontra Kryzys" zrealizowanego przez Wrocławski Teatr Lalek na zlecenie Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu. Przedstawienie będzie można obejrzeć do 12 września 2013 r. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca dla grup szkolnych – zapraszamy do zapoznania się z kalendarium.
Zapraszamy do korzystania z naszej nowej aplikacji mobilnej "Europoseł PL - znajdź swojego Europosła". Aplikacja zawiera informacje o polskich posłach do Parlamentu Europejskiego, w tym o przynależności do komisji parlamentarnych, danych teleadresowych biur czy odnośników do profili na portalach społecznościowych. Informacje dostępne są w każdej chwili i bez konieczności dostępu do Internetu (po jednorazowym zainstalowaniu na smartfonie, tablecie lub komputerze). Aplikację można bezpłatnie pobrać w Appstore, Google Play, Windows MarketPlace, a wersja PC dostępna jest na naszej stronie internetowej.
3 sierpnia na festiwalu filmowym Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym odbył się pokaz filmu “Nazywam się Li”, który zdobył nagrodę filmową Parlamentu Europejskiego LUX w 2012 roku. W pokazie wzięło udział ponad 850 gości festiwalu. Widzowie obecni na sali mogli zobaczyć wystąpienie posła Piotra Borysa, członka Komisji Kultury i Edukacji w Parlamencie Europejskim, który wyjaśnił, że nagroda LUX została ustanowiona, aby zwrócić większą uwagę na kino europejskie oraz pobudzić debatę o wartościach europejskich i aktualnych problemach społecznych. Parlament Europejski finansuje laureatom nagrody przygotowanie napisów w 24 językach urzędowych UE oraz wersji filmu dla osób niedowidzących lub z wadami słuchu.
Miele, The Broken Circle Breakdown i The Selfish Giant to trzy filmy, które znalazły się w finale tegorocznego konkursu o nagrodę filmową Parlamentu Europejskiego LUX. Trzech kandydatów do Nagrody ogłoszono 23 lipca, podczas Dni Wenecji odbywających się w ramach Weneckiego Festiwalu Filmowego w Rzymie.
Uczestnicy spotkania
5 lipca 2013 we wrocławskim Domu Europy gościło 50 uczestników międzynarodowego projektu „Happy Europe“ prowadzonego przez Stowarzyszenie Semper Avanti.