skip to content
 
 
 

Działania partnerów

Na tej stronie przedstawiamy informacje na temat wydarzeń oraz projektów realizowanych przez m. in. organizacje pozarządowe i uczelnie w celu zwiększenia frekwencji w wyborach europejskich w Polsce 26 maja 2019.

Jednocześnie uprzejmie informujemy, że poniższe informacje publikowane w porozumieniu z organizatorami. Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce nie ponosi odpowiedzialności za ich treść i realizację projektów oraz zastrzega sobie prawo do odmowy zamieszczenia linku lub usunięcia go z listy.

 .
 .

Lista działań i projektów

Młodzi głosują
Program Młodzi Głosują towarzyszy wszystkim wyborom i referendom państwowym od roku 1995. Dotąd uczestniczyło dotąd prawie 3 miliony uczniów z całej Polski. Obecnie przygotowujemy edycję programu poprzedzającą wybory do Parlamentu Europejskiego, które będą miały miejsce 26 maja 2019 r. Już 1 kwietnia 2019 r. ruszy platforma internetowa, na której młodzi ludzie będą mogli się zarejestrować i przystąpić do działania: www.mlodzi.ceo.org.pl.
Celem projektu jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat Parlamentu Europejskiego i Unii Europejskiej oraz zachęcenie jak największej liczb osób do głosowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego 26 maja 2019 roku.
Wybory do Europarlamentu przyciągnęły do urn w 2014 roku niecałe 24 procent Polaków. Wówczas wybrali 51 z 751 eurodeputowanych. Ci, którzy zostali w domach są przekonani m.in. o tym, że ich głos niewiele zmienia, a wybierani wyborach europarlamentarzyści nie mają realnego wpływu na decyzje zapadające w Parlamencie Europejskim. Niewystarczający stan wiedzy Polaków o mechanizmie wyborów europejskich skłoniły Collegium Civitas do włączenia się w realizację projektu You Vote EU i promocję platformy yourvotematters.eu.