skip to content
 

Informacje

W imieniu Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce, Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka, Wojowników Klawiatury, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Europe Direct Kraków serdecznie zapraszamy na szkolenie z kompetencji medialnych – Nie daj się dezinformacji!
W ramach projektu „Czas działań wspólnie. Poznaj Unię Europejską!” Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zainicjowały cykl spotkań na temat rekrutacji i zatrudnienia w instytucjach unijnych dla społeczności wspolnie.eu. Pierwsze spotkanie pt. „Kariera w instytucjach Unii Europejskiej? Poznaj pracę tłumaczy Parlamentu Europejskiego!”  odbyło się online, 16 listopada 2022, z udziałem 127 uczestników.
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka, Wojownicy Klawiatury oraz Europe Direct Bydgoszcz serdecznie zapraszają na szkolenie z kompetencji medialnych „Nie daj się dezinformacji!” dla członków społeczności wspólnie.eu.
Dołącz do społeczności wspólnie.eu i zarejestruj się na spotkanie!
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus serdecznie zapraszają na cykl spotkań online dla społeczności wspolnie.eu dotyczący kariery w instytucjach Unii Europejskiej.  
Jakie jest najbardziej przyjazne dla środowiska państwo w Unii Europejskiej? Które miejsce zajęła Polska? Czy w czasach kryzysu energetycznego stać nas jeszcze na ochronę środowiska? Na te pytania odpowiadać będą autorzy raportu „Europa przeciw katastrofie klimatycznej”.
Parlament Europejski planuje udzielenia zamówienia publicznego na zapewnienie personelu (pracowników obsługi) Centrum Multimedialnego Europa Experience w Warszawie.
Odważny Naród Ukraiński, reprezentowany przez wyłonionych w wyborach prezydenta oraz przywódców i społeczeństwo obywatelskie został laureatem tegorocznej Nagrody im. Sacharowa za wolność myśli Parlamentu Europejskiego. Z tej okazji zachęcamy do wysłuchania podcastu „Zełenski - bohater mimo woli”.
Debata o stanie Unii Europejskiej w roku 2022 ​
14 września posłowie i posłanki do PE ocenią prace Komisji, aby upewnić się, że jej działania są odpowiedzią na najważniejsze potrzeby Europejczyków. Tę debatę możesz śledzić na żywo!
„Aida”, „Wielka wolność” i „Przeżyć” na Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na projekcje filmu „Aida”, laureata tegorocznej Nagrody Publiczności LUX Parlamentu Europejskiego oraz dwóch filmów-finalistów tejże Nagrody: „Przeżyć” i „Wielka wolność”, w ramach 16. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.