skip to content
 

Informacje

„Aida”, „Wielka wolność” i „Przeżyć” na Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza na projekcje filmu „Aida”, laureata tegorocznej Nagrody Publiczności LUX Parlamentu Europejskiego oraz dwóch filmów-finalistów tejże Nagrody: „Przeżyć” i „Wielka wolność”, w ramach 16. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny.
Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EKES) zaprasza we wtorek, 19 lipca (9:30-17:00) do Centrum Kongresowego w Krakowie na konferencję „Pomoc dla Ukrainy, jej odbudowa i europejska perspektywa”.
W dniach 18-20 lipca w Warszawie przebywać będzie delegacja Komisji Kontroli Budżetowej PE. Celem wizyty jest uzyskanie wglądu w zarządzanie i dystrybucję funduszy unijnych.
Pod kierunkiem wykładowczyni i wolontariuszki wspolnie.eu Angeliki Gieraś z Uniwersytetu Warszawskiego grupa studentek i studentów europeistyki zaangażowała się w debatę o Unii Europejskiej i stworzyła rekomendacje dla Konferencji w sprawie Przyszłości Europy (CoFoE). We współpracy z Biurem Parlamentu Europejskiego w Polsce uczestniczki projektu i wolontariuszki wspolnie.eu, Julia i Zuzanna, podzieliły się swoimi doświadczeniami z proeuropejskiej działalności w mediach społecznościowych Parlamentu Europejskiego.
Parlament Europejski  zaprasza do wyrażenia zainteresowania realizacją Programu Szkoleniowego dla Młodych Dziennikarzy, w celu wyłonienia lokalnych organizacji, które będą odpowiedzialne za przeprowadzenie pierwszego modułu Programu w jednym z 10 krajów członkowskich. Polska wraz z dziewięcioma innymi państwami bierze udział w fazie pilotażowej projektu. W przyszłym roku program zostanie rozszerzony na pozostałe kraje UE.
Rodzinne świętowanie, strefa europejska i gra miejska „Odkrywcy Europy”- to wszystko miało miejsce podczas obchodów Dnia Europy zorganizowanych w sobotę, 7 maja przez Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie i we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Polską Fundacją im. Roberta Schumana.
Już w sobotę 7 maja zapraszamy na Dzień Europy w Łazienkach Królewskich w Warszawie i na Placu Solnym we Wrocławiu! Przygotowaliśmy dla Was m.in. Strefę Europejską z atrakcjami dla uczestników w każdym wieku, grę miejską Odkrywcy Europy oraz specjalny koncert muzyki klasycznej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Warsaw String Quartet.
Już od 5 maja zapraszamy na organizowane przez Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie i Wrocławiu bezpłatne pokazy filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Publiczności LUX. Pokazy odbędą się w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Żywcu, Raciborzu, Katowicach, Jeleniej Górze, Legnicy, Lubaniu, Wałbrzychu, Żarach i Ostrowie Wielkopolskim. 
W ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy, 28 kwietnia 2022, Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce i Fundacja Civis Polonus zorganizowały piąte spotkanie społeczności wspólnie.eu z cyklu „Porozmawiajmy o przyszłości Europy” zatytułowane: „Polityka energetyczna Unii Europejskiej. Jak ją kształtować, aby doprowadzić do zeroemisyjności Europy?”. Wydarzenie poświęcone było zagadnieniom związanym z ochroną klimatu i unijną polityką energetyczną.
Gra miejska, koncert i kino plenerowe - Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Biura Parlamentu Europejskiego w Warszawie i Wrocławiu wraz z Polską Fundacją im. Roberta Schumana zapraszają na tegoroczne obchody Dnia Europy.