skip to content
 

Informacje

Już od 16 czerwca 2023 zapraszamy do zwiedzania centrum multimedialnego Europa Experience przy ul. Jasnej 14/16a w Warszawie. Europa Experience to otwierane w całej Europie multimedialne centra z interaktywnymi narzędziami, dzięki którym możesz w bezpośredni i pasjonujący sposób dowiedzieć się, jak współpraca na szczeblu europejskim pomaga radzić sobie z najważniejszymi aktualnymi problemami.
Dołącz do społeczności wspolnie.eu!
W ramach projektu wspolnie.eu 29 maja 2023 r. w Poznaniu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Instytutem Sobieskiego, Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM), Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Poznań, Team Europe i Stowarzyszeniem Network PL zorganizowało ostatnie już spotkanie edukacyjne z cyklu ,,Staże i kariera w instytucjach unijnych”.
W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Instytutem Sobieskiego, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania (WSIiZ), Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Rzeszów, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, Team Europe i Stowarzyszeniem Network PL, zorganizowało 24 maja w Rzeszowie kolejne spotkanie edukacyjne z cyklu ,,Staże i kariera w instytucjach unijnych”.
Debata z okazji 20. rocznicy referendum akcesyjnego w Polsce
,,Nasza Europa – nasza przyszłość jako wspólnoty wartości’’ to motto, które królowało dwadzieścia lat temu podczas ceremonii ratyfikacji traktatu ateńskiego, na mocy którego Polska i dziewięć innych państw przystąpiło do Unii Europejskiej. W tym roku mija dwudziesta rocznica referendum akcesyjnego z 7-8 czerwca 2003 r., w którym ponad 77% Polek i Polaków powiedziało „tak” dla przystąpienia Polski do UE.
Dyrekcja Generalna ds. Komunikacji Parlamentu Europejskiego przyzna dofinansowanie w postaci grantu w obszarze komunikacji w celu zwiększenia świadomości społecznej na temat demokratycznej roli Parlamentu Europejskiego w życiu obywateli, zwiększenia aktywności obywatelskiej i zmobilizowania wyborców do udziału w wyborach europejskich w 2024 roku (EE24).
W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Instytut Sobieskiego, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Poznań, Team Europe oraz Stowarzyszeniem Network PL serdecznie zapraszają 29 maja 2023 o godz. 9:45 na warsztaty „Staże i kariera w instytucjach UE”. 
W poniedziałek 8 maja rozpocznie się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Posłowie zajmą się m.in. stanowiskiem ws. powstrzymywania „greenwashingu”, debatą z udziałem kanclerza Niemiec Olafa Scholza w ramach cyklu „Oto Europa” oraz ograniczeniem emisji metanu z sektora energetycznego.
Parlament Europejski (PE) poszukuje usług wsparcia w organizacji działań informacyjnych i komunikacyjnych biur łącznikowych Parlamentu Europejskiego (EPLO). Niniejsze zamówienie dotyczy działań prowadzonych przez Parlament Europejski w Polsce, w stolicy oraz w różnych regionach na rzecz zdecentralizowanej komunikacji. Usługi mogą być również wymagane na potrzeby działań transgranicznych z krajami sąsiadującymi.
Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej wraz z Biurem Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu i Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej zapraszają na tegoroczne obchody Dnia Europy.
W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce we współpracy z Instytutem Sobieskiego, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Rzeszów, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie, Team Europe oraz Stowarzyszeniem Network PL serdecznie zapraszamy 24 maja 2023 r. o godz. 12:00 na warsztaty pt. ,,Staże i kariera w instytucjach UE”. Instytucje i agencje unijne poszukują personelu z różnych obszarów: filologia, informatyka, ekonomia, prawo, politologia, komunikacja i innych dziedzin.
23 maja 2023 w Pałacu Młodzieży w Katowicach, odbędzie się konferencja „Śląsk i Zagłębie przeciw depresji”, podczas której przedstawiciele członków Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii podpiszą deklarację wspierania działań na rzecz przeciwdziałania depresji.