skip to content
 
 
 
20-10-2021
 .

Chcesz zmieniać Europę? Weź udział w hackathonie!

 .

W ramach inicjatywy wspolnie.eu serdecznie zapraszamy wolontariuszy i wolontariuszki oraz inne zainteresowane osoby do udziału w Narodowym Hackathonie Obywatelskim w Europie Środkowo-Wschodniej „EuroChangeMakers”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 25 października 2021 r. o godz. 10.00 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim im. Jana Pawła II w Lublinie.

 .
 .

Czy chcesz, aby świat stawał się coraz lepszym miejscem do życia? Czy ma dla Ciebie znaczenie, jaka jest sytuacja w Unii Europejskiej? Czy wierzysz, że zjednoczeni ludzie mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów? Czy jesteś aktywną osobą w wieku 18-30 lat? Jeśli odpowiedziałeś twierdząco na te pytania, to wydarzenie jest właśnie dla Ciebie!

Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw i EUROPE DIRECT Lublin organizują hackathon w ramach międzynarodowego projektu „EuroChangeMakers”. Jego celem jest znalezienie uczestników, którzy są gotowi na zmianę w Europie! #euroCM

Projekt ten analizuje przyszłość Europy w trzech głównych kierunkach: włączenie społeczne, zmiany klimatyczne i przestrzeń cyfrowa. Celem hackathonu jest dyskusja uczestników nad problemami, generowanie pomysłów i wspólna praca w zespołach, aby znaleźć rozwiązanie, które sprawi, że Europa stanie się piękniejszym miejscem do życia!

Ważnym punktem jest też opublikowanie i promowanie platformy EuropeanChangeMakers, połączonej z kanałami mediów społecznościowych za pomocą hashtagu #euroCM, która będzie gromadzić wszystkie treści stworzone w ramach projektu: vlogi, opinie, regionalne najlepsze praktyki, rozwiązania dla „przyszłości Europy” oraz nieformalną sieć ECM.

Aż 7 uczestników narodowego hackathonu pojedzie na międzynarodowy hackathon w Rumunii i zaprezentuje swoje pomysły Europie w formie białej księgi z uczestnikami z 18 krajów europejskich.

Zgłoszenia na hacakthon prosimy kierować na adres p.haratym@eds-fundacja.pl do piątku, 22 października 2021 (włącznie).

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Pauliną Haratym-Niścior, e-mail: p.haratym@eds-fundacja.pl, tel.: 511 403 171.

 .

Więcej informacji:

 .
Strona internetowa społeczności wspólnie.eu
Polska grupa wolontariuszy wspólnie.eu na Facebooku
Europejska grupa wolontariuszy wspólnie.eu na Facebooku