skip to content
 
30-09-2021
 .

Europejski Dzień Języków 2021 - zapraszamy na webinaria dla nauczycielek i nauczycieli

 .

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce wraz z Fundacją Polskie Forum Migracyjne zapraszają nauczycielki i nauczycieli do udziału w webinariach organizowanych w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2021 pt. „TIKi i triki w warsztacie językowca”.

 .
Weź udział w webinariach dla nauczycielek i nauczycieli!
Weź udział w webinariach dla nauczycielek i nauczycieli!
 .

Proponujemy dwie edycje szkolenia:

1) Dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej: 07/10/2021 r., godz. 17.00–18.30

2) Dla nauczycieli szkół podstawowych i średnich: 07/10/2021 r., godz. 19.00–20.30

Jak nowocześnie nauczać języków obcych? Jak wykorzystać aplikacje, tablety i tablice interaktywne, by lekcje były skuteczniejsze, a uczniowie zaangażowani? Europejski Dzień Języków jest doskonałym pretekstem do udoskonalenia warsztatu nauczycieli-językowców. Webinarium będzie zbierać pomysły i inspiracje na wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu języków obcych. Prowadzący webinaria zaproponuje uniwersalne narzędzia wspierające nauczanie języków obcych, które będą łatwo transferowalne na lekcje różnych języków, dostosowane do dwóch etapów nauczania: 1) przedszkolny i wczesnoszkolny, 2) szkoły podstawowe (kl. IV-VIII) i średnie. Prezentowane aplikacje i technologie będą dobrane tak, by możliwe były do wdrożenia na tabletach lub tablicach interaktywnych dostępnych w szkołach, także w warunkach nauczania zdalnego.

O prowadzącym webinarium:

Tomasz Rojek - trener wspomagania oświaty, instruktor wykorzystania Internetu i narzędzi informatycznych w pracy osobistej, biznesie i edukacji. Pasjonat nowych technologii oraz metod wspierających kreatywność, motywację i współpracę. Dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli Aktywny Nauczyciel. Autor bloga edukacyjnego Aktywny Nauczyciel oraz grupy Facebook Jak wykorzystać TIK w edukacji? Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego specjalność Informatyka, licznych kursów i szkoleń trenerskich oraz programu Executive MBA in IT w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie realizowanego na podstawie doświadczeń Leeds University Business School. Realizował programy m.in. dla Young Digital Planet, Vulcan, WSiP, Nowa Era, Sandler Training, ORKE, oraz uczelni wyższych Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Wyższa Szkoła Ateneum i Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Podczas swoich szkoleń łączy tradycyjne formy nauczania ze światem wirtualnym, tak aby uczenie stało się prostsze i efektywniejsze, a nauczyciele mieli mniej papierkowej pracy, łatwo angażowali uczniów do działania, byli przez nich lubiani i znacząco wpływali na ich rozwój i rozumienie świata.

Kontakt: Karolina Czerwińska, email: k.czerwinska@forummigracyjne.org, tel. 697-222-323

 .