skip to content
 
 
 
16-09-2021
 .

Konkurs fotograficzny „Wspólnie przez Europę” - poznaj zwycięskie prace

 .

W lipcu 2021 r. Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zorganizowało konkurs fotograficzny dla członków społeczności wspólnie.eu „Wspólnie przez Europę”. Celem konkursu było ukazanie znaczenia wspólnoty europejskiej oraz radości płynącej z powrotu do podróżowania po krajach UE.

 .

W konkursie zostały zgłoszone 62 prace wolontariuszy i wolontariuszek wspolnie.eu z całej Polski. Nadesłane prace oceniane zostały pod kątem formalnym, a także ich zgodności z tematyką konkursu, oryginalności i walorów artystycznych.

Laureatami konkursu zostali:

Miejsce I - Mateusz Frycz

„Zdjęcia wykonałem podczas podróży na najpiękniejszy Festiwal Świata jakim zdecydowanie był Woodstock a aktualnie jest Pol’and’Rock. Pociągami z całej Europy, a nawet i dalszych zakątków świata jadą wspaniali ludzie. Już od początkowych momentów wspólnej podróży wszyscy się poznają i od razu rozmawiają dosłownie o wszystkim. Opowiadają o swoich krajach, kulturach, oraz po prostu o sobie. To tutaj nawiązują się znajomości niekiedy na całe życie. Ale to dopiero na polu namiotowym i przed sceną czuję, że jesteśmy naprawdę jednością. Nie tylko z Europą ale i z całym światem.”

 .
 .

Miejsce II - Ryszard Kuczyński

„Jak nie My, to kto? To grupa osób chorych na stwardnienie rozsiane, która na wózkach zdobywa górskie szczyty. W tym roku koła naszych wózków były na 3842 m n.p.m. na szczycie Aiguille du Midi, w masywie Mont Blanc.”

 .
 .

Miejsce III - Karolina Ryśkiewicz

„Niemiecki taniec (discofox), w polskim wykonaniu, w greckiej scenerii (Rodos).”

 .
 .

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Zywcięskie pracy zostały opublikowane również w naszych mediach społecznościowych.