skip to content
 
 
 
14-04-2021
 .

Nagroda Publiczności LUX: zapraszamy na bezpłatne seanse online!

 .

Między 16 a 25 kwietnia zapraszamy na bezpłatne seanse online dwóch filmów nominowanych do Nagrody Publiczności LUX - „Kolektywu” Alexandra Nanau i „Bożego Ciała” Jana Komasy.

 .
 .

Filmy można oglądać pod adresem: https://www.festivalscope.com/page/lux-audience-award-2021-poland/

Ustanowiona 13 lat temu Nagroda LUX miała ożywiać debatę na temat integracji i wspierać dystrybucję europejskiego kina. W 2020 r. postanowiono zmienić jej formułę, tak by zaangażować społeczność widzów z całej Europy. Parlament Europejski połączył siły z European Film Academy, dzięki czemu we współpracy z Komisją Europejską i Europa Cinemas powstała nowa Nagroda Publiczności LUX. 

Nominowane do niej filmy poruszają aktualne kwestie polityczne i społeczne, zachęcając do dyskusji o europejskich wartościach. Po raz pierwszy w proces wyboru zwycięzcy, oprócz posłanek i posłów do Parlamentu Europejskiego, zaangażowana jest także publiczność. Nagrodę otrzyma film, który uzyska najwięcej głosów w otwartym plebiscycie!

Głosowanie trwa do 23 maja na stronie internetowej Nagrody Publiczności LUX dostępnej pod adresem: www.luxaward.eu/pl

Każdemu z filmów można przyznać od jednej do pięciu gwiazdek. Zwycięzca ogłoszony zostanie 9 czerwca podczas uroczystej ceremonii w Parlamencie Europejskim.

W tym roku do Nagrody nominowane zostały trzy filmy. „Na rauszu” w reżyserii Thomasa Vinterberga to opowieść o czterech nauczycielach sprawdzających na sobie teorię dotyczącą tego jak stała, niewielka obecność alkoholu we krwi wpływa na człowieka. „Kolektyw” Alexandra Nanaua to poruszający dokument skupiający się na dziennikarzach śledzących tragiczne skutki korupcji w rumuńskim systemie zdrowia. Polska produkcja Jana Komasy „Boże Ciało” to z kolei opowieść o młodym mężczyźnie, byłym więźniu, który podszywa się pod księdza w małej miejscowości, zmieniając życie swoich parafian.

Po więcej informacji na temat Nagrody Publiczności LUX zapraszamy na stronę www.luxaward.eu/pl.

Życzymy miłego oglądania i zapraszamy do głosowania!

 .

Więcej informacji:

Link do wirtualnej sali kinowej
Strona internetowa Nagrody Publiczności LUX