skip to content
 
17-05-2023
 .

Zaproszenie na warsztaty ,,Staże i kariera w instytucjach UE” w Poznaniu

 .

W ramach projektu wspolnie.eu Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce, Instytut Sobieskiego, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Europe Direct Poznań, Team Europe oraz Stowarzyszeniem Network PL serdecznie zapraszają 29 maja 2023 o godz. 9:45 na warsztaty „Staże i kariera w instytucjach UE”. 

 .
 .

Program:

  1. Europejska Administracja Publiczna – jak wygląda Polska na tle innych państw członkowskich w zakresie zatrudnienia w instytucjach unijnych?
  2. Rola Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) w pozyskiwaniu personelu dla instytucji UE, rodzaje zatrudnienia, szczeble kariery.
  3. Test na eurourzędnika/eurourzędniczkę - czy praca w instytucjach unijnych to coś dla mnie?
  4. Metodologia rozwiązywania testów werbalnych, numerycznych i abstrakcyjnych. Test z wiedzy o UE.
  5. Programy stażowe dla studentów/ek i absolwentów/ek w instytucjach i agencjach unijnych.
  6. Wypełnienie aplikacji na staż - na co zwrócić uwagę?

Instytucje i agencje unijne poszukują personelu z różnych obszarów: politologia, komunikacja, filologia, prawo, ekonomia i innych.

Termin: 29 maja 2023 (poniedziałek) w godz. 9:45 - 13:00

Miejsce: Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Uniwersytetu Poznańskiego 5, Poznań) - sala 120 (I piętro).

Zgłoszenia zbieramy do 27.05.23 (włącznie) na platformie wspolnie.eu pod linkiem: https://www.wspolnie.eu/pl/event/spotkanie-w-poznaniu-nt-stazy-i-karier-w-instytucjach-ue-2023-05-29-1664/register

Liczba miejsc ograniczona. Rejestracja na warsztaty jest równoznaczna z wyrażeniem zgody na bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie wizerunku do celów komunikacyjnych organizatorów wydarzenia.

Pytania dot. warsztatów prosimy kierować na e-mail: sobieski@sobieski.org.pl 

 .

Więcej informacji:

 .
Rejestracja dla uczestników na platformie wspolnie.eu
Grupa społeczności wspolnie.eu na Facebooku