skip to content
 
04-01-2022
 .

Młodzi ze wspólnie.eu o polityce migracyjnej UE

 .

Za nami pierwsze wydarzenie z cyklu „Porozmawiajmy o przyszłości Europy” w ramach Konferencji w sprawie przyszłości Europy. Poruszono na nim kwestie polityki migracyjnej, bezpieczeństwa i współpracy międzynarodowej.

 .
 .

W dniu 16 grudnia 2021 r. Biuro Parlamentu Europejskiego i Fundacja Civis Polonus zorganizowały pierwsze spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o przyszłości Europy”. Wydarzenie pt. „Porozmawiajmy o polityce migracyjnej Europy! W jakim kierunku powinna podążać Unia Europejska, aby sprostać wyzwaniom na Starym Kontynencie?” miało charakter warsztatowy i było skierowane do młodych ze społeczności wspólnie.eu.

W ramach wprowadzenia uczestnicy obejrzeli bieżące relacje telewizyjne z sytuacji na granicy polsko-białoruskiej. Dyskutowano o podobnych wyzwaniach na Litwie i na Łotwie. Głównym punktem programu był wykład i debata z ekspertką ds. migracji, dr Jolantą Szymańską - koordynatorką programu Unia Europejska w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Następnie młodzież wypracowała rekomendacje poświęcone polityce migracyjnej Unii Europejskiej. Spotkanie prowadziła Joanna Pietrasik - Prezeska Zarządu Fundacji Civis Polonus.

W ramach spotkania przedstawicielki Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprezentowały projekt „wspólnie.eu” oraz opowiedziały o tworzeniu filmu z udziałem wolontariuszy wspolnie.eu. W warsztacie uczestniczyły 33 osoby. Kolejne spotkania zostaną poświęcone problematyce dezinformacji i zdrowia publicznego.

 .

Więcej informacji:

 .
Platforma internetowa społeczności wspólnie.eu
Grupa wolontariuszy społeczności wspólnie.eu na Facebooku